متن کامل خبر


 
گزارشی از مدل تلفیقی تطبیقی رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های سبز (تراز سبز) ارائه شد

خلاصه خبر: بیستمین جلسه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه، هجدهم مهرماه با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

در ابتدای نشست دکتر فصیح پور دبیر شورای راهبری مدیریت سبز به ارائه گزارشی از مدل تلفیقی تطبیقی رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های سبز (تراز سبز) پرداخت.
وی با بررسی مولفه های مدل سبز توضیحاتی در خصوص فعالیت های محیط زیستی سبز از جمله کیفیت هوا، ساختمان سبز، انرژی، حمل و نقل سبز، آب و پسماند و خرید سبز ارائه کرد.
مدیریت علوم سبز و آموزش و پژوهش سبز، تلاش های نوآورانه سبز، مدیریت فرهنگی اجتماعی سبز، تعاملات دانشگاه سبز و برنامه ریزی سازمانی سبز از دیگر مواردی بود که دکتر فصیح پور درباره آنها توضیح داد.
وی گفت: باید همه آیتم های مورد نظر از همه پردیس های مرکزی، کشاورزی و نور جمع آوری شود تا بر اساس فعالیت های صورت گرفته بودجه نیز اختصاص یابد.
دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی و نایب رییس شورای راهبری مدیریت سبز نیز در سخنانی اظهار داشت: ما باید در همه رفتارهای روزمره خود مدیریت سبز را مد نظر قرار دهیم و با عزم و اراده جدی امور را پیش ببریم.
در ادامه دکتر پارسا مقدم رییس کمیته تخصصی اصلاح الگوی مصرف در خصوص نصب کنتور مجزا برای ساختمان های دانشگاه در جهت مدیریت میزان مصرف و نیز ساخت نیروگاه خورشیدی در بالای ساختمان های دانشگاه مطالبی را عنوان کرد.
در ادامه مقرر شد برای نمایشگاه مدیریت سبز در آبان ماه، تمامی کمیته ها و دبیرخانه شورای سبز اقدامات صورت گرفته در حوزه خود را در اختیار روابط عمومی قرار دهند تا کلیپ و فیلم کوتاه مستند برای ارائه در نمایشگاه ساخته شود.
دکتر فصیح پور نیز خاطر نشان کرد: تمامی کمیته ها، درخواست ها و برنامه های خود و میزان بودجه لازم برای اجرای پروژه های حوزه خود را در طی سه روز آینده برای دریافت بودجه به دبیرخانه شورای راهبری مدیریت سبز ارسال نمایند.


18 مهر 1397 / تعداد نمایش : 4693