متن کامل خبر


 
ثبت اولین حضور دانشگاه در رتبه بندی جهانی "گرین متریک"

خلاصه خبر: رتبه¬بندی جهانی دانشگاهی "گرین متریک" توسط دانشگاه دولتی اندونزی (Universitas Indonesia) این رتبه¬بندی با هدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست¬های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه¬های جهان راه اندازی شده است

از سال 2010 میلادی هر ساله رتبه­بندی جهانی دانشگاهی "گرین متریک" توسط دانشگاه دولتی اندونزی (Universitas Indonesia) انجام می­شود. این رتبه­بندی با هدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست­های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه­های جهان راه اندازی شده است و از شش شاخص کلیدی زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، پسماند، آب، حمل و نقل و آموزش برای رتبه بندی مؤسسات آموزش عالی استفاده می­کند. ارائه داده های عددی مربوط به شاخص­های فوق می­تواند تصویری مسئولیت اجتماعی دانشگاه در اعمال سیاست­های سازگار با محیط زیست را برای حمایت از پایداری به جامعه بین الملل ارائه دهد. رتبه دانشگاه در میان دانشگاه­های جهان در ماه دسامبر (آذر - دی) هر سال طبق امتیازات حاصله محاسبه و تعیین می گردد.

دانشگاه تربیت مدرس به منظور حضور در عرصه بین­المللی و همچنین بهبود وضعیت توسعه پایدار دانشگاه، در شورای راهبری مدیریت سبز تصمیم بر حضور در این سیستم رتبه­بندی گرفت. این مأموریت با حمایت همه جانبه معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه  و با تلاش و پیگیری­های کارشناسان به ثبت اولین حضور دانشگاه در این رتبه بندی در سال جاری منجر گردید.

در رتبه بندی امسال، دانشگاه تربیت مدرس در اولین حضور خود موفق به کسب رتبه 580 از بین 912 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی از سراسر جهان، رتبه 4 در بین 14 دانشگاه منطقه یک کشور گردید. همچون سال 2019، دانشگاه واخنینگن هلند دارای رتبه اول در جهان بوده است.

 (لینک نتایج رتبه بندی: http://greenmetric.ui.ac.id/overall-rankings-2020/ )


8 دی 1399 / تعداد نمایش : 761