متن کامل خبر


 
برگزاری همایش ملی دانشجویی «زن، اشتغال و اقتصاد مقاومتی»

خلاصه خبر: انجمن علمی دانشجویی مطالعات زنان با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس، نخستین همایش ملی «زن، اشتغال و اقتصاد مقاومتی» را برگزار کرد.

این همایش با هدف به اشتراک گذاشتن تجارب علمی، مهارت‌ها و ارائه راهکارهای عملیاتی اشتغال زنان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، 8 اسفندماه سال جاری از ساعت 8 الی 17 به صورت هم‌زمان در سالن‌های شهید چمران، پژوهشکده اقتصاد، دانشکده صنایع و دانشکده مدیریت برگزار شد.

سخنرانان افتتاحیه این همایش خانم دکتر کبری روشنفکر، دبیر اجرایی همایش و خانم دکتر فیروزه عزیزی، دبیر علمی همایش بودند و برنامه همایش شامل برگزاری 2 پنل همزمان در نوبت صبح و چهار پنل همزمان در نوبت بعد از ظهر بود.

«آسیب‌شناسی اشتغال زنان»؛ «اشتغال زنان، کارآفرینی و تجارب زیسته»، «زن، توسعه و اشتغال»، «حق بر اشتغال زنان، مطالعات تطبیقی»، «اشتغال زنان و ورزش» و «اشتغال زنان، فرهنگ و هنر» از جمله موضوعاتی بود که کارشناسان و پژوهشگران دانشگاهی طی آن به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

آیین پایانی این همایش به سخنرانی خانم دکتر معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و قرائت بیانیه پایانی همایش اختصاص یافت.

16 اسفند 1397 / تعداد نمایش : 664