متن کامل خبر


 
نقد و بررسی کتاب «فلسفه همچون سیاست فرهنگی»

خلاصه خبر: نشست علمی نقد و بررسی کتاب «فلسفه همچون سیاست فرهنگی» اثر «ریچارد رورتی» با حضور مترجم این کتاب از سوی انجمن علمی دانشجویی جامعه‌شناسی برگزار شد.

دکتر ناصرالدین علی تقویان، مترجم کتاب در این نشست که 24 آذرماه در سالن شهدای گمنام دانشکده علوم انسانی برگزار شد، ابتدا، خلاصه‌ای از اندیشه‌های رورتی و دلایل خود برای ترجمه این کتاب را ارائه داد و در ادامه دکتر خسرو باقری عضو هیأت علمی دانشگاه تهران به عنوان ناقد نشست، سخنان خود را با بحث درباره ترجمه کتاب آغاز کرد و سپس نقد و بسط محتوایی آرای رورتی را موضوع سخن خود قرار داد. پایان نشست به پرسش‌های حاضرین و پاسخ مترجم و ناقد پیرامون مباحث کتاب و اندیشه‌های رورتی اختصاص یافت.

کتاب «فلسفه همچون سیاست فرهنگی» چهارمین مجموعه مقالات و آخرین کتاب ریچارد رورتی، فیلسوف معاصر پراگماتیست آمریکایی از انتشارات کمبریج است. مقالات این کتاب مربوط به ۱۰ سال پایانی عمر رورتی بوده و در نتیجه پخته‌ترین استدلال‌ها و بازتوصیف‌های رورتی را شامل می‌شود.

لازم به ذکر است، این نشست با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

2 دی 1397 / تعداد نمایش : 806