متن کامل خبر


 
درخشش انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه در جشنواره ملی حرکت

خلاصه خبر: دانشگاه تربیت مدرس با کسب 4 عنوان در جشنواره سراسری حرکت انجمن‌های علمی دانشجویی، برای نخستین بار در جمع سه دانشگاه برتر کشور در حوزه انجمن‌های علمی دانشجویی قرار گرفت.

دانشگاه تربیت مدرس با کسب 4 عنوان در جشنواره سراسری حرکت انجمن‌های علمی دانشجویی، برای نخستین بار در جمع سه دانشگاه برتر کشور در حوزه انجمن‌های علمی دانشجویی قرار گرفت. 
به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی، هشتمین جشنواره ملی حرکت که در جوار بارگاه امام هشتم و در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شده بود، روز یکشنبه 19 مهرماه با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، استاندار خراسان رضوی و رئیس و معاونین دانشگاه فردوسی مشهد پایان يافت و برگزيدگان در بخش‌های مختلف معرفي و با اهدای لوح تقدير، جوایز نقدی و تنديس جشنواره مورد تجلیل قرار گرفتند.
بنابراین گزارش، فصلنامه علمی- تخصصی «خانواده پژوهی» به مدیرمسئولی خانم «مهدیه محمدتقی زاده» و صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی «مطالعات زنان» به عنوان «نشریه برگزیده در حوزه علوم انسانی»؛ انجمن علمی دانشجویی «معمار» به دبیری خانم «معصومه امینی» به عنوان «انجمن برگزیده در حوزه فعالیت های ترویجی»؛ کتاب «مجموعه چکيده مقالات اولین کنگره بين‌المللي افق‌هاي جديد در معماري و شهرسازي» به گردآوری آقای «محمدعلی امینی‌مشهدی» از انجمن علمی دانشجویی «معمار» به عنوان «کتاب قابل تقدیر» و  آقای «رسول رجایی» دبیر انجمن علمی دانشجویی «مهندسی برق- سیستم‌های کنترل» به عنوان «دبیر شورای هماهنگی قابل تقدیر» در هشتمین جشنواره حرکت، شناخته شدند.
دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با اعلام اینکه 700 انجمن علمی برتر در کشور فعالیت می کنند، بیان داشت: در این دوره از جشنواره 2500 عنوان اثر از 76 مرکز دانشگاهی به دبیرخانه جشنواره رسیده است و این نشان از شور و نشاط جمعیت دانشجویی کشور دارد. وی فعالیت انجمن‌های علمی را از مأموریت‌های ذاتی دانشگاه دانست و اظهار کرد: انجمن‌های علمی کانون نخبگان و جمع نخبگی کشور هستند که با وجود کمبود امکانات باید برای ارتقای این جمع تلاش کرد.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کسب این عناوین را به انجمن‌های علمی دانشجویی برگزیده، تبریک عرض می‌کند. 

23 مهر 1394 / تعداد نمایش : 3181