متن کامل خبر


 
درخشش انجمن‌هاي علمي دانشجویی دانشگاه در نهمين جشنواره حركت

خلاصه خبر: مراسم اختتامیه نهمين جشنواره ملی حرکت، پنجم مهرماه با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و جمعی از مسئولان در کرمان برگزار شد.

در این مراسم از ۴ حوزه دانشگاه برگزیده، غرفه برگزیده، انجمن علمی فعال و انجمن علمی خلاق از دانشجویان انجمن‌های برتر تقدیر شد.

در مراسم اختتاميه اين جشنواره، دانشگاه تربيت مدرس به عنوان دانشگاه شايسته تقدير در حوزه انجمن هاي علمي دانشجويي معرفي شد. همچنين انجمن باستان شناسي در حوزه نشريه و انجمن مديريت فناوري اطلاعات در حوزه محيط زيست بخش خلاق به عنوان انجمن هاي برگزيده معرفي شدند.

انجمن مطالعات زنان در حوزه كتاب، شايسته تقدير شناخته شد و انجمن هاي مهندسي برق و كامپيوتر و زبان و ادبيات عربي به ترتيب در حوزه آموزش و نشريه به عنوان انجمن هاي شايسته تشويق معرفي شدند.

در این مراسم دکتر محمد صادق بصیری، معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان و دبیر نهمین جشنواره حرکت گفت: در این جشنواره 700 غرفه دانشجویی پر از ایده‌های نو و 70 غرفه فن بازار فعالیت داشتند.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی گفت: شعار این جشنواره در همین راستا با عنوان اقتصاد مقاومتی زمینه ساز شرکت‌های دانش بنیان انتخاب شد.

دکتر بصیری در پایان اظهار داشت: امسال بیش از 70 دانشگاه علوم پزشکی در این جشنواره با ما همراه بودند که امیدواریم سال‌های آینده شاهد حضور بیشتر و فعال‌تر دانشگاه‌های مختلف باشیم.

گفتنی است در این جشنواره در حوزه انجمن‌های علمی فعال ۱۹ انجمن برگزیده، ۲۸ انجمن شایسته تقدیر و ۴۸ انجمن شایسته تشویق شناخته شدند. همچنین در بخش انجمن علمی خلاق ۵ انجمن برگزیده و ۴ انجمن به عنوان شایسته تشویق معرفی شدند.

شايان ذكر است نهمین جشنواره ملی حرکت سوم تا پنجم مهرماه 95 به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

10 مهر 1395 / تعداد نمایش : 2643