متن کامل خبر


 
برگزاری گردهمایی اشتغال دانش بنیان از ایده تا عمل

خلاصه خبر: در گردهمایی اشتغال دانش بنیان از ایده تا عمل که به همت انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه برگزار شد، گام‌های اساسی برای تاسیس شرکت‌های دانش بنیان توسط دکتر رسایی بررسی و تشریح شد.

به گزارش خبرنگار فواد، دکتر رسایی، عضو هیئت علمی گروه بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه و رییس مرکز رشد سلامت و پزشکی دانشگاه تربیت مدرس به توضیح درباره 10 گام برای تاسیس شرکت دانش بنیان و مزایای آن برای کشور پرداخت.
در این گردهمایی، دکتر عطاران با تشریح مبحث کارایی کار جمعی در روش  KBO(knowledge based organizations) به توضیح تاثیر انواع گونه‌های شخصیتی افراد بر نقش‌های آنان در کسب و کار مورد نظر، پرداخت.
دکتر فرزام فر، رییس هیات مدیره شرکت دانش بنیان نوآوری زیستی گویا، نیز در سخنرانی پایانی به تشریح مشکلات پیش روی تاسیس شرکت دانش بنیان در ایران و نحوه مواجهه با این مشکلات پرداخته و تعریف جامعی در رابطه به کارافرینی ارایه کرد.
شرکت¬های دانش بنیان یکی از گزینه¬های پیش رو برای دانش‌آموختگان مقاطع تحصیلات تکمیلی است که در صورت اطلاع صحیح دانشجویان از نحوه تاسیس و اداره این شرکت¬ها، افزون بر رفع بخشی از مشکلات اشتغال، بخش عمده¬ای از مشکلات بخش صنعت کشور نیز رفع و خودکفایی حاصل خواهد شد.

9 تیر 1395 / تعداد نمایش : 2655