متن کامل خبر


 
ویژه‌برنامه شب یلدا در تربیت مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: کانون‌های فرهنگی و هنری دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن بلندترین شب سال و شروع زمستان «جشن شب یلدا» را با حضور گسترده و پرشور دانشجویان در سالن شهید چمران برگزار کردند.

 کانون‌های فرهنگی و هنری دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن بلندترین شب سال و شروع زمستان «جشن شب یلدا» را با حضور گسترده و پرشور دانشجویان در سالن شهید چمران برگزار کردند.
به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی،در ابتدای این برنامه که عصر چهارشنبه دوم دی ماه و با همکاری واحد کانون‌ها و تشکل‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد ابتدا دکتر چینی‌گر زاده رییس انجمن پزشکان مسلمان بدون مرز، به دعوت از سوی کانون هلال احمر، از فعالیت‌های این انجمن و همچنین نحوه مشارکت در فعالیت‌های بشردوستانه و داوطلبانه برای دانشجویان رشته‌های مختلف غیرپزشکی سخن گفت. وی همچنین با دعوت از دانشجویان به پیوستن به فعالیت‌های بشردوستانه، فعالیت‌ در این زمینه را در راستای معرفی اسلام به عنوان دین رحمت و مهربانی دانست.
در ادامه این برنامه اعضای کانون موسیقی نوا چند قطعه موسیقی سنتی اجرا کردند و پس از آن مسابقه «استندآپ» کمدی برگزار شد و به برگزیدگان این مسابقه که با رای دانشجویان حاضر در سالن مشخص شدند، جوایزی تعلق گرفت.
ویژه برنامه شب یلدا با دعوت از شاعران طنزپرداز نامی کشور ادامه یافت و دکتر اسماعیل امینی، صابر قدیمی، فرامرز ریحان‌صفت و مهدی استاداحمد هر کدام در دو نوبت اشعار منتخب و طنز خود را برای دانشجویان حاضر در سالن خواندند که استقبال از شعرخوانی شاعران طنز پرداز موجب شد این برنامه یک ساعت بیشتر از آنچه اعلام شده بود به طول انجامد. در پایان برنامه از برگزیدگان مسابقه هلال احمر در سالن با حضور شاعران طنزپرداز قدردانی شد. توزیع انار بین دانشجویان و عکس یادگاری با شاعران به همراه دکلمه زیبای نماینده کانون قرآن و عترت برای ظهور حضرت ولیعصر نیز که در انتهای برنامه صورت گرفت از دیگر حاشیه‌های جذاب این برنامه بود.
گفتنی است که دانشگاه تربیت مدرس در حال حاضر دارای 11 کانون فرهنگی هنری دانشجویان است.
 

6 دی 1394 / تعداد نمایش : 3595