متن کامل خبر


 
اکران و نقد فیلم «شبی که ماه کامل شد» در سالن شهید چمران دانشگاه

خلاصه خبر: کانون سینما و تئاتر با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی، فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» را با حضور عوامل این فیلم در سالن شهید چمران اکران و نقد و بررسی کرد.

در این برنامه که روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه از ساعت 16 الی 19برگزار شد، حدود 500 نفراز دانشگاهیان به تماشای این فیلم نشستند.

نرگس آبیار نویسنده و کارگردان این اثر هدف از ساخت فیلم «شبی که ماه کامل شد» را مقابله با تفکر افراطی‌گری درون مرزهای کشور اعلام و تصریح کرد: تمرکز بر موضوع داعش یا سلفیهای خارج از مرزهای ایران صرفنظر از دشواری‌های فنی، کاستن از میزان باورپذیری مخاطب را به همراه داشت و تلاش این فیلم تاکید بر مخاطرات حاصل از رشد باورهای افراطی‌گری مذهبی در داخل کشور بود.

در ادامه آرمین رحیمیان بازیگر نقش عبدالمالک ریگی و  دکتر امیرحسن ندایی، مدیر گروه رشته سینما و منتقد سینمایی نیز نکاتی را در مورد زوایای مختلف این فیلم اظهار داشتند.

در پایان پویا باطبی؛ دبیر کانون سینما و تئاتر با اهدای لوح سپاس و هدایا از حضور عوامل فیلم و مجری در این برنامه تقدیر کرد.

«شبی که ماه کامل شد»، محصول سال ۱۳۹۷ برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فجر به نمایش درآمد و با نامزدی در ۱۳ رشته این جشنواره، توانست ۶ سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین چهره پردازی را به خود اختصاص دهد.

این فیلم، روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران است که درگیر عشق جوانی شهرستانی می‌شود و این در حالیست که دختر به دلایلی مجبور به مهاجرت از ایران است. در این مسیر، برادرش با او همراه می‌شود و در میانه راه، اتفاقاتی عجیب برای آن‌ها رقم می‌خورد.

 

16 اردیبهشت 1398 / تعداد نمایش : 741