متن کامل خبر


 
جلسه توجیهی و معارفه رابطان فرهنگی جدید خوابگاه‌ها با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی

خلاصه خبر: جلسه توجیهی و معارفه رابطان فرهنگی جدید خوابگاه‌ها با حضور دکتر محمد جواد ناطق، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه که سه شنبه نهم آبان در سالن اجتماعات مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی برگزار شد، سمنگانی، کارشناس مسئول امور فرهنگی خوابگاه‌ها شیوه انتخاب رابطان فرهنگی بر اساس آیین نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کردند و در ادامه ضمن اشاره به نحوه درخواست اجرای برنامه‌ها و مراحل تصویب آنها، مستند سازی، گزارش خبری برنامه‌ها و همکاری همه جانبه با دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، بسته موفقیت تحول سبک زندگی که مصوبه  طرح تحول راهبردی دانشگاه می باشد را تشریح و گفت: برای تحول در سبک زندگی سه موضوع اساسی و مهم در اولویت قرار دارد که عبارتند از: 1- سبک زندگی ایرانی اسلامی 2- مصرف گرایی 3- سبک زندگی از دیدگاه روان شناختی و علوم تربیتی ، که برای شروع اجرای این بسته موفقیت، از رابطان فرهنگی خوابگاه ها و کانون ها شروع خواهیم کرد.

در ادامه این جلسه موسوی نسب، مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن پاسخ به سئوالات رابطان به حضور و فعالیت دغدغه مند و برنامه‌محور رابطان فرهنگی خوابگاه‌ها برای فرهنگ سازی درست در سطح خوابگاه و دانشگاه اشاره کرد و نقش هدف در زندگی را بسیار مهّم و ارزشمند تلقی کرد و گفت: رابطان فرهنگی باید در رعایت ارزش های دینی و اخلاقی، الگو باشند. و از این فرصت تحصیل برای کسب معرفت بیشتر استفاده کنند.

در پایان جلسه دکتر محمد جواد ناطق، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به حساسیت مسئولیت رابطان فرهنگی خوابگاه‌ها اشاره و گفت: رابطان فرهنگی می‌توانند در آگاه سازی دانشجویان خوابگاه‌ها و همچنین ایجاد انگیزه و امید در آنها بسیار موثر باشند.

در پایان جلسه از رابطان نمونه فرهنگی پیشین تجلیل شد.

11 آبان 1396 / تعداد نمایش : 2186