متن کامل خبر


 
برگزاری کارگاه آموزشی اخلاق پژوهش در دانشکده علوم پزشکی

خلاصه خبر: کارگروه فرهنگی و اجتماعی دانشکده‌ علوم پزشکی با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کارگاه آموزشی اخلاق پژوهش را برگزار کرد.

در ابتدای این کارگاه خانم دکتر موحدین، دبیر کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاه در خصوص اهمیت برگزاری کارگاه، معرفی کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاه و ذکر تاریخچه، اعضا و فعالیت‌های این کمیته توضیحاتی را ارائه کرد و در ادامه خانم دکتر کهریزی، عضو هیات علمی گروه فیزیوتراپی، برخی از مهمترین ملاحظات را درباره  اخلاق پژوهش­های زیست پزشکی و اخلاق کارآزمایی بالینی، برشمرد.  

خانم دکتر زهرا بطحایی، عضو هیات علمی گروه بیوشیمی، مدرس دیگر کارگاه بود که درباره  اخلاق در نگارش علمی و راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی، به ذکر نکاتی پرداخت و سپس آقای دکتر امین طالبی بزمین‌آبادی، عضو هیات علمی گروه باکتری‌شناسی پزشکی، در مورد نحوه تشخیص مجلات معتبر از نامعتبر مباحثی را ارائه کرد.

بررسی دستورالعمل رسیدگی به تخلفات پژوهشی از سوی خانم دکتر موحدین و معرفی کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده علوم پزشکی و نحوه تصویب طرح‌های دانشجویی در این کمیته توسط خانم دکتر شاه‌علی، از دیگر بخش‌های این برنامه کارگاهی بود.

کارگاه آموزشی اخلاق در پژوهش 29 مهرماه سال جاری با حضور بیش از 375 نفر از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی دانشگاه به مدت 5 ساعت در سالن جابربن حیان برگزار شد.

12 آبان 1397 / تعداد نمایش : 783