متن کامل خبر


 
رونمایی از چهار کتاب جشنواره ادبی حیات در دانشگاه تربیت مدرس

خلاصه خبر: معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس سه کتاب کودک و یک مجموعه داستانی را با موضوع بحران کم آبی و خشکسالی رونمایی کرد.

دراین آیین رونمایی که در حاشیه گردهمایی ورودی‌های جدید این دانشگاه برگزار شد، رضا رفیع، مجری نام آشنای برنامه‌های صدا و سیما ضمن قرائت بیانیه پایانی جشنواره حیات، توضیحاتی را درباره ویژگی‌های این چهار اثر به حاضران ارائه داد.
توپولو به نویسندگی زینب علیزاده و تصویرگری سارا خرامان، قلپ قلپ قلپ به نویسندگی نرگس احدی و تصویرگری کیانا عصاریان و آب در سرزمین میمون‌ها نوشته نویسنده نوجوان سارا حسن‌زاده و تصویرگری مهرناز کافی‌زارع سه عنوان کتاب در حوزه کودک هستند و «داستان حیات» مجموعه داستان کوتاهی است که با نظارت و مدیریت هنری کورش عنبری از میان برندگان قلم سبز مدرس و برگزیدگان نخستین جشنواره ادبی حیات انتخاب و منتشر شدند.
در این دوره از جشنواره در بخش کودک هوشنگ مرادی کرمانی و فریدون عموزداه خلیلی در بخش اصلی و آزاد حسن میرعابدینی، محمدرضا صفدری و حسین سناپور داوری بیش از ۵۰۰ اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را بر عهده داشتند.
 
نخستین جشنواره ملی ادبی حیات با رویکرد آب، اردبیهشت سال  ۱۳۹۵در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد و آثار منتخب این جشنواره با حمایت و همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس و انتشارات امید صبا منتشر شده است.
 
بنا بر اعلام دبیرخانه این جشنواره، آثار منتخب به زبان‌های زنده دنیا نیز ترجمه و منتشر خواهد شد.

16 مهر 1397 / تعداد نمایش : 1071