متن کامل خبر


 
«حرف حساب» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد

خلاصه خبر: معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با همکاری امور بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران، بخش ارائه‌ به زبان‌های غیرفارسی پژوهش‌های دانشجویی سومین جشنواره سراسری «حرف حساب» را در سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار کرد.

در این رویداد که در سرای ملل بخش بین‌المللی نمایشگاه کتاب برگزار شد و مورد استقبال فراوان بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب قرار گرفت، ده نفر از راه یافتگان به بخش ارائه به زبان غیر فارسی طی رقابتی نزدیک پایان‌نامه یا پژوهش خود را در زمانی کوتاه بین 3 تا 5 دقیقه به زبانی ساده و قابل فهم برای مخاطبان ارایه کردند.
این دوره از جشنواره با محوریت تولید، اشتغال ملی و تعاون برگزار شد ودر پایان مقام نخست سومین دوره‌ی جشنواره ملی حرف حساب مشترکا به مرضیه گران‌پایه دانشجوی دکتری تربیت مدرس و شادی آبخیز دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران رسید.
حسین طالبی دانشجوی ارشد علوم اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس مقام دوم را از آن خود کرد و حمید ایزدخواه دانشجوی گرافیک دانشگاه تربیت مدرس نیز در جایگاه سوم نشست.
هیات داوران جشنواره همچنین ارائه‌های شقایق امیری، مهرداد علیزاده، محمدثه محمدعلی پور، احسان طالبیان، سجاد شفیع پور و حامد سبزعلی‌پور را قابل تشویق ارزیابی کرد.
لازم به ذکر است، هیات داوران این جشنواره را دکتر محمدحسین صبحیه؛ مدیر سابق انجمن مدیریت پروژه ایران و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر مسعود غروی؛ مدرس دانشکده روابط‌بین الملل وزارت امور خارجه و دکتر شیوا گرجیان عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تشکیل می‌دادند و اجرای برنامه به زبان انگلیسی نیز بر عهده مهندس رسول رجایی، دبیر مجمع دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس و ددبیر اجرایی این جشنواره بود.
همچنین بنا بر اعلام دبیرخانه جشنواره 6 نفر از برگزیدگان بخش ارائه فارسی این رویداد نیز روز  26 اردی‌بهشت در دانشگاه تربیت مدرس به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت و تصاویر و فیلم منتخبان این رویداد نیز به صورت برخط در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.
بازدید خانم دکتر مولاوردی، دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی از محل برگزاری رویداد و حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی ایازی، قرآن پژوه نام آشنای کشور در جمع مخاطبان برنامه از حاشیه‌های جالب برگزاری این رویداد بود.
سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

18 اردیبهشت 1397 / تعداد نمایش : 1973