متن کامل خبر


 
گردهمايي دانشجويان ورودي جديد دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: گردهمايي دانشجويان ورودي جديد همراه با نمايشگاه دستاوردهاي كانون‌هاي فرهنگي و هنري و انجمن‌های علمی دانشجویی، هفدهم مهر در سالن شهيد چمران برگزار شد.

گردهمايي دانشجويان ورودي جديد به همراه نمايشگاه دستاوردهاي كانون‌هاي فرهنگي و هنري و انجمن‌های علمی دانشجویی با حضور رييس، معاونان،‌ اعضاي هيات علمي و دانشجويان جديد هفدهم مهرماه در سالن شهيد چمران برگزار شد.
دكتر محمد تقي احمدي رييس دانشگاه در ابتداي اين مراسم ضمن خوشامدگويي به دانشجويان جديد دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه مولود انقلاب است كه در طول مدت عمر كوتاه خود توانسته به تراز دانشگاه‌هاي برتر جامع كشور دست يابد. اين دانشگاه در راستاي آرمان‌هاي امام راحل در ابتدا براي تربيت استاد دانشگاه تاسيس شد و در اين راه، موفقيت‌هاي بزرگي را تجربه كرد و در حال حاضر به دوران بلوغ اين دانشگاه نزديك مي شويم و ديگر تنها تربيت استاد جزء ماموريت‌هاي دانشگاه نيست، بلكه تربيت پژوهشگر،‌ كارآفرين و افراد عالم و دانشمند براي جامعه در دستور كار اين دانشگاه قرار دارد.
در ادامه حجت الاسلام فلاح رفيع مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در سخناني به آداب دانشجويي و دانش پژوهشي اشاره كرد و گفت: ما اگر بخواهيم موفق شويم بايد آداب دانش پژوهي را رعايت كنيم و سعي كنيم تا عالم باشيم نه انباني از اطلاعات. تواضع، زينت علم است و احترام به استاد و رعايت آداب دانشجويي از مواردي است كه اگر مورد توجه قرار نگيرد، دانشجو به مقصد مطلوب نخواهد رسيد.

پخش نماهنگ معرفي دانشگاه و پيام معاونان دانشگاه،‌ دكلمه خواني اشعار حافظ، رونمايي از پروژه گرافيك حركت "سره نما"، پرفورمنس گروه نمايش دانشجويان تئاتر دانشگاه،‌ اجراي موسيقي سنتي كانون موسيقي نوا و معرفي شوراي دبيران انجمن‌هاي علمي و دانشجويي از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.
در پايان با حضور رييس و معاونان دانشگاه از دانشجويان نمونه، دانشجويان رتبه اول، غير ايراني و شاهد و ايثارگر تقدير به عمل آمد.
اداي احترام هيات رييسه، اعضاي هيات علمي و دانشجويان به مزار شهداي گمنام دانشگاه پايان بخش اين مراسم بود.

19 مهر 1396 / تعداد نمایش : 1760