متن کامل خبر


 
درخشش دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در آزمون ملی انجمن خوشنویسان ایران

خلاصه خبر: شش دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس که در کارگاه‌های خوشنویسی کانون هنرهای تجسمی دانشگاه تربیت مدرس شرکت کردند موفق به قبولی در معتبرترین آزمون خوشنویسی در سطح ملی شدند.

آزمون‌های انجمن خوشنویسان ایران در پنج مرحله با قلم نی و سه مرحله با خودکار برگزار می‌شود و پذیرفته‌‌شدگان در این آزمون افزون بر سنجش عیار خط خود، مدرک رسمی هر مرحله را از انجمن خوشنویسان ایران تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب می‌کنند.
آقای محسن حدادزاده در دوره عالی(چهارمین مرحله)، خانم صفیه برهان‌پناه در دوره خوش(سومین مرحله) و خانم‌ها لیلا زارع و مریم رهنما در دوره مقدماتی(اولین سطح) توانستند نمرات بالایی از داوران برجسته خوشنویسی کشور در بخش قلم‌نی کسب کنند.
همچنین خانم سیده سمانه قاسمی و آقای مهدی صحافی نیز در دوره مبتدی خط تحریری(خودکار) حائز نمره قبولی شدند و بدین ترتیب تمامی ۶ دانشجوی هنرمندی که از طرف کانون به آزمون انجمن خوشنویسان ایران معرفی شدند، سربلند و موفق بودند.
گفتنی است کارگاه‌های خوشنویسی کانون هنرهای تجسمی طی دو سال اخیر بطور مداوم و منسجم در باشگاه فرهنگی دانشجویان با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تشکیل شد و این برای اولین بار بود که هنرجویانی از دل این کارگاه‌ها به انجمن خوشنویسان معرفی شدند.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس این موفقیت دانشجویان هنرمند را به آنان و خانواده دانشگاه، تبریک عرض می‌کند.
22 اسفند 1398 / تعداد نمایش : 378