متن کامل خبر


 
دانشجویان برگزیده جشنواره ملی جایزه ایثار از سوی سازمان امور دانشجویان معرفی شدند

خلاصه خبر: مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: فهرست ۱۵ دانشجوی (شاهد و ایثارگر) برگزیده پنجمین دوره جشنواره ملی جایزه ایثار به بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، سید فردین تقی زاده با اعلام اینکه از میان ۱۵ برگزیده پنجمین جشنواره ملی ایثار ۱۱ برگزیده از دانشگاه‌های خارج از استان تهران هستند گفت: از نظر توزیع مقاطع تحصیلی، در مقطع دکتری ۷ نفر، در مقطع کارشناسی ارشد ۴ نفر و در مقطع کارشناسی نیز ۴ نفر دانشجو به عنوان برگزیده معرفی شدند.
وی در توضیح فرآیند این دوره از جشنواره اظهار داشت: در سال جاری علیرغم مجازی بودن تحصیل در دانشگاه‌ها، دسترسی و اطلاع رسانی به دانشجویان با مشکلات زیادی مواجه بود ولی ادارات شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها با اهتمام تمام مطابق سنوات گذشته در انجام این فرایند تلاش بی شائبه‌ای نموده و همکاری لازم را بعمل آوردند.
تقی زاده افزود: در این دوره از جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار، با توجه به شیوع بیماری کرونا و شیوه آموزش مجازی و علی رغم وجود مشکلات، تعداد ۹۳ پرونده دانشجویان شاهد و ایثارگر از کلیه دانشگاه‌ها به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که تعداد ۹۰ نفر حائز شرایط لازم بودند و در مجموع بررسی و امتیاز بندی کمیته ارزیابی، ۱۵ نفر برگزیده نهایی از ۵ گروه آموزشی از سراسر کشور بودند. از این تعداد ۴ نفر از دانشجویان از منطقه ۱، ۲ نفر از منطقه ۴، ۲ نفر از منطقه ۶، ۲ نفر از منطقه ۹ و ۵ نفر از سایر مناطق دانشگاه‌های سراسر کشور به عنوان برگزیده انتخاب شدند.
گفتنی است جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، مراکز حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود، پس از ۴ دوره برگزاری جایگاه ویژه ای بین دانشجویان و دانشگاهیان پیدا کرده است. این جشنواره با هدف ایجاد پویایی، تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی و نیز شناسایی، معرفی و تجلیل از برترین‌های جامعه هدف خود برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار در تیر ماه سال جاری به صورت مجازی برگزار خواهد شد.


22 خرداد 1400 / تعداد نمایش : 1428