متن کامل خبر


 
سومین آیین تجلیل از مدال آوران و برترین‌های ورزش دانشگاه در سال 97 برگزار شد

خلاصه خبر:


گزارش کامل آیین تجلیل از مقام آوران و برترین های ورزش دانشگاه در سال 97
سومین آیین تجلیل از مقام آوران و برترین های ورزش دانشگاه در سال 97، نهم اردیبهشت با حضور آقايان دکتر احمدی، دکتر اصلاحچی معاون دانشجویی، دکتر موسوی معاون پشتیبانی ، حجت الاسلام و المسلمین فلاح رفیع رئیس دفتر نهاد رهبری، دکتر غفوری مدیر تربیت بدنی دانشگاه علامه طباطبایی، خانم ها دکتر ملانوری، دکتر شهربانیان، دکتر گنجی از اساتید دانشگاه و دکتر رستگار رییس مرکز تربیت بدنی و با استقبال اساتید، دانشجویان و کارکنان، در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.
دکتر احمدی حضور پرتعداد ورزشکاران در دانشگاه را یک ارزش و افتخار قلمداد کرد و گفت: حضور شما ورزشکاران و ورزش دوستان نه تنها باعث افتخار و ایجاد ارزش برای دانشگاه است بلکه نشان دهنده ی سلامت روح و جسم دانشگاهیان تربیت مدرس نیز می باشد.
وی خاطر نشان کرد: توسعه ورزش در سال های اخیر مدیون توجه معاونت دانشجویی و مدیریت مرکز تربیت بدنی دانشگاه است که با جدیت ورزش را ترویج کردند. اختصاص برخی از سالن های بلا استفاده به ورزش و تجهیز و بهره برداری آنها مانند سالن شماره دو، از جمله اقدامات اثرگذار به ویژه در بخش ورزش بانوان است. در این حوزه کارهای بسیاری باید انجام شود و توسعه ورزش و مکان های ورزشی در دانشگاه ادامه دارد.
رییس دانشگاه در پایان گفت: ورزش دارای دو بخش قهرمانی و همگانی است. از شما مدال آوران که در بخش قهرمانی فعال هستید انتظار داریم که در همگانی کردن ورزش در میان دانشگاهیان کم تحرک بکوشید و دیگران را به انجام ورزش مستمر تشویق کنید.

در بخش دیگری از این مراسم خانم دکتر ملانوری عضو هیأت علمی گروه تربیت بدنی دانشگاه، از ورزش به عنوان دارویی معجزه آسا که برای بشریت تجویز می شود نام برد و در تشریح برخی مزایای ورزش برای بدن گفت: ورزش حافظه و توانایی یادگیری را افزایش می دهد، بخش هایی از مغز را گسترش داده و باعث کاهس استرس و اضطراب می شود. ورزش به بهبود عملکرد شناختی و قدرت تصمیم گیری منجر می شود و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. ورزش با کاهش درصد چربی، وضعیت بدنی سالم تری را ایجاد می کند و باعث اعتماد به نفس می شود. در یک جمله ورزش انسان را جوان نگه می دارد و این موضوع همان اکسیر و معجزه ی ورزش است.
وی در ادامه پیشنهاد داد: برای انجام ورزش، فعالیت در 4 بخش شامل؛ ورزش های هوازی ( دوچرخه سواری، ایروبیک، شنا، پیاده روی و...)، ورزش های مقاومتی ( بدن سازی، تمرینات عضله سازی، TRX و...)، تمرینات کششی و تمرینات تعادلی (یوگا) توصیه می شود اما حضور در رویدادها و رقابت های ورزشی و قرار گرفتن در جمع دوستانه نه تنها باعث نشاط روحی دوچندان می شود بلکه عملکرد ورزشی شما را نیز بهبود می بخشد.
دکتر ملانوری تأکید کرد: برای داشتن جامعه و نسلی سالم و تندرست باید خانواده ها، فرزندان خود را به ورزش تشویق کنند تا کودکان تمرینات ورزشی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر رستگار به ارائه گزارش عملکرد مرکز تربیت بدنی دانشگاه در سال 97 پرداخت و گفت: مقایسه عملکرد ورزشی دانشگاه در بخش های مختلف مانند ورزش های همگانی، کلاس های فوق برنامه، کلاس های تابستانی، برنامه های کوه پیمایی، مسابقات داخلی و برون دانشگاهی، فضاهای ورزشی و... در سال های 95، 96 و 97 نشان می دهد، عملکرد مرکز تربیت بدنی در سال 97 از رشد چشمگیری در بیشتر فعالیت ها، برخوردار بوده است.
وی افزود: با تأکید هیأت رئیسه دانشگاه در خصوص گسترش ورزش های همگانی، برنامه همایش پیاده روی عمومی را که سالیانه انجام می شد به برنامه ای که هر دوهفته یکبار در سه شنبه های بدون خودرو برگزار می شود، تبدیل کردیم. تیم های دانشگاه در مسابقات برون دانشگاهی و المپیادهای دانشجویی بهترین نتایج در 15 سال گذشته را کسب کردند و در مسابقات منطقه ای و کارکنان دولت درخشیدند. این نتایج مثبت و رشد عملکرد تربیت بدنی در عرصه های مختلف، با حمایت مسئولین ارشد دانشگاه و تلاش و همت ورزشکاران میسر شد.
در پایان این مراسم از ورزشکاران برتر و مدال آور مسابقات برون دانشگاهی و ورزشکاران برگزیده مسابقات داخلی دانشگاه با اهداء لوح تقدیر، تندیس و مدال یادبود تجلیل شد.

تقدیر از برترین های ورزش همگانی دانشگاه در سال 97
عزیزانی که در ورزش همگانی حضور و فعالیت مستمر داشته اند:
در بخش دانشجویان خانم:
خانم ها: فاطمه محمدی و سارا فیاض بخش
در بخش دانشجویان آقا:
آقایان: مقداد کریمی و محمد ولدی اطهر
در بخش کارمندان خانم:
خانم ها: شهرزاد رفیعی و ماه زر عباسی
در بخش کارمندان آقا:
آقایان: فرهاد احمدی شیخانی و احمد فارسی زاده
در بخش اعضای هیئت علمی خانم:
سرکار خانم دکتر سیما محمدخان کرمانشاهی از دانشکده علوم پزشکی
در بخش اعضای هیئت علمی آقا:
جناب آقای دکتر امیر عبداله زاده از دانشکده فنی و مهندسی
در بخش مدیران:
جناب آقای دکتر مهدی غلامعلی فرد معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده منابع طبیعی نور
در بخش جانبازان و ایثارگران:
جناب آقای رسول هوشمند
در بخش بازنشستگان:
جناب آقای فضل الله اسکندری
در بخش مربیان ورزشی:
سرکار خانم سمانه گنجی دوست ، مربی رشته ایروبیک دانشگاه
جناب آقای نصیر علیزاده مربی رشته کوه نوردی و کوه پیمایی دانشگاه
در بخش رابطین ورزشی خوابگاههای دانشجویی :
سرکار خانم فاطمه مومنی و جناب آقای جلال رستمی

ورزشکارانی که در عرصه های کشوری موفق به کسب مقام و مدال قهرمانی شده اند:
رشته داژبال / تجلیل از تیم داژبال بانوان کارمند دانشگاه به جهت کسب مقام قهرمانی مسابقات کارکنان دولت استان تهران و صعود به مسابقات کشوری
خانم ها: سودابه علی محمدی، سمیه کریم دوست، زهره گودرزی، سمیه زهانی،
فاطمه گنجینه باف و ناهید شریفی

رشته آمادگی جسمانی/ تجلیل از تیم آمادگی جسمانی بانوان کارمند دانشگاه به جهت کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات کارکنان دولت استان تهران و صعود به مسابقات کشوری
خانم ها: مهتاب نبی زاده (کسب مدال طلای مسابقات)
سمیه کریم دوست (کسب دو مدال نقره مسابقات)
افسانه ترکمان (کسب مدال نقره مسابقات)
زهره گودرزی (کسب مدال برنز مسابقات)
بلقیس نفیسی (کسب مدال برنز مسابقات)
و مریم تقی پور

رشته بدمینتون/ تجلیل از آقای محمد یوسفی دانشجوی دانشکده علوم انسانی به جهت کسب مدال طلای مسابقات بدمینتون چهاردهمین المپیاد سراسری دانشجویان کشور
رشته کشتی آزاد/ تجلیل از آقای وحید کردلو دانشجوی دانشکده فنی و مهندسی به جهت کسب مدال برنز وزن 74 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد چهاردهمین المپیاد سراسری دانشجویان کشور
رشته کشتی آزاد/ تجلیل از آقای محمدحسین قهرمانی دانشجوی دانشکده علوم انسانی به جهت کسب مدال برنز وزن 97 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد چهاردهمین المپیاد سراسری دانشجویان کشور

رشته دوومیدانی/ تجلیل از آقای رضا خدادادی به جهت کسب مدال طلای مسابقات کارکنان دولت استان تهران
رشته آمادگی جسمانی/ کسب مدال های انفرادی درمسابقات کارکنان دولت استان تهران و صعود به مسابقات کشوری
آقایان: سیدعلی قرشی (کسب مدال نقره مسابقات)
مجید اکبری (کسب مدال نقره مسابقات)
سید مصطفی قرشی (کسب مدال نقره مسابقات)
و ابوالفضل رزاق (کسب مدال برنز مسابقات)

رشته تنیس روی میز/ تجلیل از تیم تنیس روی میز کارکنان به جهت کسب مقام دوم مسابقات کارکنان دولت استان تهران و صعود به مسابقات کشوری
آقایان: دکتر علی ایرانمنش ، سیدمرتضی مدرس وامقی و دکتر یوسف قویدل که ایشان در بخش انفرادی نیز مدال نقره را کسب نمود.

رشته سنگنوردی/ تجلیل از تیم سنگنوردی دانشگاه به جهت کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات اولین دوره لیگ سنگنوردی باشگاه های کشور
آقایان: رضا کلاسنگیان (کسب مدال نقره سرطناب مسابقات)
میثاق قزلباش (کسب مدال برنز بُلدِرینگ مسابقات)

رشته فوتسال/ تجلیل از تیم فوتسال اعضای هیئت علمی دانشگاه به جهت کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات فوتسال اساتید دانشگاه های تهران
آقایان: دکتر محمد احسانی، دکتر رضا قَراخانلو، دکتر علی خَوانین، دکتر ماشالله خامه چیان، دکتر حمید آقاعلی نژاد، دکتر یوسف قویدل، دکتر محمدحسین یادگاری، دکتر امیرحسین بِهرَوِش، دکتر علی جعفر موسیوند، دکتر موسی گلعلی زاده، دکتر امین اله موسوی و
دکتر رسول نوروزی

تقدیر از مربیان و سرپرستان تیم های مقام آور دانشگاه در عرصه های کشوری درسال 97 که با برنامه ریزی وتلاش از ابتدای تشکیل، شروع تمرینات،حین مسابقات و پایان اردوهای تیم های ورزشی زحمات زیادی را متقبل شده و ماحصل آن نتایج چشمگیری هم در کسب مقام و مدال قهرمانی از آنِ دانشگاه تربیت مدرس گردید.
رشته کشتی آزاد ، جناب آقای جواد حاجی
رشته سنگنوردی ، جناب آقای آرتمیس فرشاد یگانه
رشته تنیس روی میز ، جناب آقای عطا آلِ امین
رشته آمادگی جسمانی و فوتسال، جناب آقای رضا فلاح
رشته بدمینتون ، جناب آقای باقر فرج اللهی
رشته تنیس روی میز ، جناب آقای علی هلالی
رشته آمادگی جسمانی ، سنگنوردی و فوتسال، جناب آقای مجید نوبندان
رشته آمادگی جسمانی ، سرکار خانم سوسن حیدری
رشته داژبال و سنگنوردی ، سرکار خانم ملیحه صادقی

تقدیر از قهرمانان مسابقات ورزشی درون دانشگاهی در سال 97
در بخش بانوان: لیگ بدمینتون دانشجویان دانشگاه
مقام اول: سرکار خانم زهرا شرف پور
مقام دوم: سرکار خانم نغمه اکبری
مقام سوم: سرکار خانم مریم حیدری

لیگ داژبال کارکنان دانشگاه
قهرمان مسابقات: تیم کارتال به سرپرستی خانم سمیه زهانی
بازیکنان تیم: خانم ها مولود فراهانی، زهره ابراهیمی، فاطمه داوودی، فیروزه سیدعلیخانی، مریم تقی پور
نایب قهرمان مسابقات: تیم شاهین به سرپرستی خانم ناهید شریفی
بازیکنان تیم: خانم ها فریبا حیدری، مریم قاضی میرسعید، ثریا قهرمانی، لادن مهدیان
تیم سوم مسابقات:تیم افقبه سرپرستی خانم سودابه علی محمدی
بازیکنان تیم: خانم ها فاطمه گنجینه باف، فاطمه خلجی، الهه دهقان کازرونی، طیبه حیاتی، زیبا چشمه سفیدی

در بخش آقایان: چهاردهمین دوره لیگ فوتسال دانشجویان دانشگاه، جام دانشجو
قهرمان مسابقات: دانشکده فنی و مهندسی به سرپرستی آقای محمدعلی مفرد و بازیکنان تیم  آقایان محسن تجلی فر، سجاد عطایی، محمدمهدی شجاع، وحید غلامرضازاده، وحید کردلو، مسعود صفری، محمدباقر اباذری، سام مهرنیا، مرصاد بابایی
نایب قهرمان مسابقات: دانشکده کشاورزی به سرپرستی آقای بابک نعمت زاده و بازیکنان تیم آقایان: سعید ستاری، فرهاد کرمی مقدم، مهرداد آقایی، علیرضا اشکواری، علی حسینی، ابراهیم بیابانی مقدم، رحمان رشادت، سجاد دلیر، جابر لایق و عرفان روزبهانی
تیم سوم مسابقات: خوابگاه شهید مدرس به سرپرستی آقای علی محمدی و بازیکنان تیم، آقایان: احسان مشهدی فراهانی، عباس امام یاری، سید حامد موسوی، میرحجت سید ولیلو، سروش پالاش، عظیم اکبری، کیوان کریمی، میلاد محمدشریفی، محمد نادری و پدرام رضوی

برترین های لیگ فوتسال دانشجویان:
تیم اخلاق مسابقات : خوابگاه سماء دو ، جهت دریافت جام نماینده تیم آقای فهیم دریکوندی
بهترین بازیکن مسابقات: آقای میلاد محمدشریفی از تیم خوابگاه شهید مدرس
بهترین دروازه بان مسابقات: آقای سام مهرنیا از تیم دانشکده فنی و مهندسی
بهترین گلزن مسابقات: به صورت مشترک آقایان عظیم اکبری از تیم خوابگاه شهید مدرس و فرهاد کرمی مقدم از تیم دانشکده کشاورزی

اولین دوره لیگ والیبال دانشجویان ، جام تربیت مدرس گرامیداشت سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه تربیت مدرس
قهرمان مسابقات: تیم دانشکده فنی و مهندسی به سرپرستی آقای سیدحسین حسینی
بازیکنان: آقایان مهران روح بخش، حسین حوله ای، سروش سلیمیان، بشیر مرادی، محمدحسن نظری و محمدمهدی نوروزی
نایب قهرمان مسابقات: تیم خوابگاه کوثر به سرپرستی آقای حبیب گلستانی
بازیکنان تیم: شهروز خلخالی، مجید شاکی بامهر، مهدی جلیلی، مهدی نادری، مهدی عمادالاسلامی و محمدمهدی نوروزی
تیم سوم مسابقات: تیم دانشکده منابع طبیعی نور به سرپرستی آقای اسفندیار یوسفیان
بازیکنان تیم: آقایان محمدرضا اکبری، مازیار محمدی، هادی پورموسی، میلاد عزیزی مهر، جابر قادری و قاسم رشیدیان
برترین بازیکن اولین دوره لیگ والبیال دانشجویان
آقای سروش سلیمیان از تیم دانشکده فنی ومهندسی

دهمین دوره لیگ فوتسال کارکنان دانشگاه، گرامیداشت زنده یاد دکتر محمد تقی خانی
قهرمان مسابقات: تیم انتظامات به سرپرستی آقای عوض محمدی
بازیکنان تیم، آقایان علی دلیرج، بهروز ولی محمدی، سیدعلی قرشی، جعفر سلطانی، سیدمرتضی قرشی، رضا کریمی، سیدمصطفی قرشی، صالح ضیایی، سیدمحمدحسینی و
 سعید هلالی
نایب قهرمان مسابقات: تیم معاونت پشتیبانی به سرپرستی آقای غلامرضا خاکسار
بازیکنان تیم: آقایان مهرداد اسماعیلی، ساسان کیهان پور، عباس عبدالمالکی، ابوطالب فلاح، منصور پورخانی،حسین ظریف،مسعود نادری،محمدهاشم جانجانی،بهروز پهلوانی،محمد سیفی
تیم سوم مسابقات: تیم دفتر فنی وعمرانی به سرپرستی آقای میثم سهیلی
بازیکنان تیم: آقایان علی رستگارپناه، رامین بهرامی، روح اله نعیمی، سروک شیروان، فرید کریمی، ساکو انتظامی، آرش فصیح پور، محمدهادی امید، جمشید عسگری و تیمور عزیزی

برترین های لیگ فوتسال کارکنان:
تیم اخلاق مسابقات : دانشکده مدیریت و اقتصاد جهت دریافت جام نماینده تیم آقای کریم سعادت
بهترین بازیکن مسابقات: آقای ساسان کیهان پور از تیم معاونت پشتیبانی
بهترین دروازه بان مسابقات: آقای سیدمحمد حسینی از تیم انتظامات
بهترین گلزن مسابقات: آقای بهرام زکوی از تیم دانشکده منابع طبیعی نور

در انتها قرعه کشی 5 عدد کوله پشتی ورزشی بین کلیه شرکت کنندگان در مراسم صورت گرفت.

11 اردیبهشت 1398 / تعداد نمایش : 1132