متن کامل خبر


 
مراسم نشست سالانه معاونت پژوهشی با محوریت طرح تحول راهبردی

خلاصه خبر: مراسم نشست سالانه معاونت پژوهشی با محوریت طرح تحول راهبردی 16 اسفند ماه سال جاری در تالار اجتماعات استاد مطهری دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر علی جعفریان دهکردی، مدیریت پژوهشی و امور آزمایشگاه ها به ارائه گزارش درباره اختتام موج دوم و سوم طرح تحول راهبردی دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری پرداخت و گفت: از 37 کلان پروژه مصوب در افق ده ساله طرح تحول راهبردی، 16 مورد به حوزه پژوهش و فناوری اختصاص دارد و بسته¬های موفقیت ذیل هرکدام از کلان پروژه ¬ها تعریف شده و در حال اجرا می¬باشد.

وی ضمن ابراز رضایت از دستاوردهای بسته¬های موفقت افزود: بر اساس گزارش دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه، 60 پروژه از ابتدای موج اول تاکنون ذیل 15 روال راهبردی تعریف شده به انجام رسیده است. همچنین ایشان درباره برنامه اجرایی بسته های موج چهارم توضیحاتی ارائه دادند.

دکتر یعقوب فتح الهی معاونت محترم پژوهش و فناوری بر لزوم تحقق بخشیدن به اهداف اساسی طرح تحول راهبردی تاکید کرد و انجام بسته¬های موفقیت را به عنوان ابزاری جهت پیگیری این مهم دانست.

وی ضمن معرفی پروژه همترازی افزود: دانشگاه تربیت مدرس باید به لحاظ ساختاری و عملکردی سرمایه ای ارزشمند برای کشور بوده و زبانزد دانشگاه شناسان و دانشگاه پژوهان باشد و بدین منظور اجرای طرح هسته های پژوهشی و فناوری با همکاری وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه کشور را مطرح کرد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان دهی قوای فکری دانشگاهیان بایستی در جهتی باشد که پژوهش را به معنای نوآوری انجام دهد و منجر به تعالی اقتصادی و اجتماعی کشور شود و بر لزوم همکاری علمی جهت ایجاد کارآفرینی و زمینه های بکر اقتصادی تاکید کرد.

ایشان با معرفی پروژه دانشگاه پاک گفت: دانشگاه بایستی مرجع پاسخگویی به مسائل و مشکلات جامعه، ایجاد اشتغال زایی و کارآمدی در انجام وظایف خود باشد.

در ادامه دکتر سلطانی رئیس انجمن انبوه سازان و سردبیر نشریه مسکن درباره ارتباط سه حوزه دولت، صنعت و دانشگاه سخنرانی کرد.

در این مراسم آقایان دکتر مجتبی عزیزی عضو هیئت علمی دانشکده هنر و معماری، دکتر علیرضا اکبری رئیس اداره آموزش دانشکده مهندسی شیمی، دکتر علی شایان عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد، دکتر رضا مداحیان عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک، دکتر امیرحسین مزینی معاون پژوهشی پژوهشکده اقتصاد، خانم دکتر نفیسه بحیرائی عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی، خانم دکتر شهرزاد نیری عضو هیئت علمی مرکز مطالعات مدیریت و توسعه فناوری، به عنوان مدیران برتر طرح تحول راهبردی در موج دوم و سوم معرفی و از آن ها تقدیر شد.

دکتر سیداحسان سید ابریشمی مدیر دفتر پژهش¬های کاربردی و فناوری به ارائه گزارشی از دستاوردهای سه بسته موفقیت اجرا شده در دفتر پژهش¬های کاربردی و فناوری پرداخت و گفت: تعیین نظام کنترل و پایش پروژه های پژوهشی، بازاریابی پژوهشی و تجاری سازی محصولات پژوهشی از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در جریان بسته ها بود.

ایشان سامانه اطلاع رسانی فرصت ها و طرح های پژوهشی را به عنوان ابزاری جهت بازاریابی پژوهشی و ایجاد ارتباط موثر صنعت و نهادهای کشور با اساتید معرفی کرد.

در انتهای مراسم مدیران برگزیده بسته های موفقیت گزارش هایی در مورد روند اجرا و دستاورد پروژه های انجام گرفته ارائه دادند.


28 اسفند 1396 / تعداد نمایش : 3868