متن کامل خبر


 
طراحی و پیاده سازی نسخه جدید سامانه حساب کاربری مدرس

خلاصه خبر: نسخه جدید سامانه حساب کاربری مدرس ( Accounting ) با تلاش کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس طراحی و پیاده سازی شد و پس از طی فاز آزمایشی هم اکنون به بهره برداری رسیده است.

این سامانه جهت تسهیل فرآیند دریافت حساب کاربری مدرس ایجاد شده است. حساب کاربری مدرس نقطه پایه احراز اصالت و درگاه ورود به بسیاری از سرویس­ها و سامانه­ های خدمات آنلاین است.
این سامانه ارتباط فعالی با سامانه­ گلستان دارد و در هر لحظه مشخصات دانشجویان جدیدالورود را از آن دریافت می­ کند. دانشجو بر اساس اطلاعات  هویتی نظیر کدملی یا شماره گذرنامه و شماره همراه احراز اصالت اولیه می­ شود و در صورت تایید، فرم درخواست حساب کاربری از سمت دانشجو تکمیل می­شود. در ادامه این فرآیند، کارشناس مربوطه در مرکز فناوری اطلاعات صحت این درخواستها را بررسی می­ کند. در صورت تایید درخواست، حساب کاربری ایجاد و جزییات آن از طریق پیامک به تلفن همراه دانشجو ارسال می­شود. همچنین، در صورت نقصان اطلاعات، جزئیات از طریق پیامک به دانشجو اطلاع رسانی می­ گردد. 
به طور خلاصه، این سامانه قابلیت هایی از قبیل ایجاد و دریافت حساب کاربری برای دانشجویان بدون نیاز به مراجعه حضوری، پنل کاربری جهت پیگیری درخواست و مشاهده خطاهای احتمالی در روند ثبت نام، بازیابی نام کاربری در صورت فراموشی برای دانشجویان، کارمندان و اعضای هیات علمی، تغییر و بازیابی رمز عبور برای دانشجویان، کارمندان و اعضای هیات علمی و تعامل با کاربر از ارسال پیامک مشخصات کاربری را فراهم می کند.
قسمت ثبت­ نام و درخواست حساب کاربری مدرس تنها برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که رکورد آنها در سامانه گلستان فعال شده است، کار می­ کند. در فاز بعدی برای پژوهشگران پسادکتری و کارمندان نیز گزینه ثبت نام و دریافت نام کاربری فعال خواهد شد.
موارد استفاده از حساب کاربری مدرس شامل ایمیل مدرس، اینترنت پردیس مرکزی، اینترنت خوابگاهها، سامانه پارسه، سامانه پورتال اعضای هیات علمی، سامانه­ های بیگبلوباتن، سامانه فضای ابری مدرس و سامانه ارزیابی می باشد.
دانشگاهیان برای دسترسی به این سامانه می توانند از لینک https://account.modares.ac.ir استفاده کرده یا در بخش خدمات آنلاین گزینه حساب کاربری مدرس را انتخاب نمایند.
با توجه به فعال شدن این سامانه، از دانشجویان تقاضا می­شود برای دریافت حساب کاربری درخواست خود را از طریق ثبت در این سامانه دنبال کنند و اکیداً از مراجعه حضوری، تماس تلفنی یا ارسال ایمیل خودداری کنند.
همچنین، به دلایل امنیتی به همه کاربران اعم از اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارمندان توصیه می­ شود حداقل هر شش ماه یکبار رمز حساب کاربری مدرس را از طریق این سامانه تغییر دهند.


20 اردیبهشت 1401 / تعداد نمایش : 990