متن کامل خبر


 
راه‌اندازی سرویس جدید فضای ابری

خلاصه خبر: راه‌اندازی سرویس جدید فضای ذخیره‌سازی امن و مناسب

مرکز فناوری اطلاعات به منظور دسترسی به فضای ذخیره سازی امن و مناسب اقدام به راه اندازی سرویس جدید فضای ابری نموده است. مشخصات این سرویس از قرار زیر است:

  1. این سرویس از آدرس https://drive.modares.ac.ir قابل دسترسی است.
  2. فضای اختصاص یافته علاوه براعضای محترم هیات علمی، شامل کارمندان محترم دانشگاه هم شده است.
  3. فعلا برای هر حساب کاربری، 20 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی با قابلیت اشتراک‌گذاری و سنکرون‌سازی با پوشه‌های محلی رایانه شخصی در نظر گرفته شده است.
  4. آدرس این سرور در لیست آدرس سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه قرار دارد که به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رایگان شدن ترافیک داده شده است.
  5. از آنجا که سامانه‌هایی نظیر LMS یا دیدگاه برای بارگذاری فایل محدودیت‌های زیادی اعمال می‌کنند، استفاده از این سامانه برای بارگذاری محتوای الکترونیکی دروس اعضای هیات و ارتباط با دانشجویان می‌تواند بسیار مفید باشد. کافی است که پس از بارگذاری محتوا و اشتراک‌گذاری، لینک آنرا در سامانه LMS ثبت کنید.
  6. با توجه به امکانات پیشرفته و سرعت بالای انتقال این نرم‌افزار، سامانه قبلی به آدرس cloud.modares.ac.ir تا پایان سال ۱۳۹۹ از دسترس خارج خواهد شد. از اینرو لازم است که اعضای محترم هیات علمی نسبت به انتقال اطلاعات مهم خود از سیستم قبلی به سرور جدید اقدام نمایند.
  7. راهنمای استفاده از این سامانه را می‌توانید از بخش راهنماهای آموزشی در سایت مرکز فناوری اطلاعات، بخش فضای ابری دانلود کنید.
  8. پشتیبانی فنی این سامانه از طریق ثبت درخواست در سامانه HelpDesk انجام خواهد شد.

 


21 آبان 1399 / تعداد نمایش : 3464