متن کامل خبر


 
کتاب مدیریت ایمنی پسماندهای مراکز بهداشتی - درمانی

خلاصه خبر: کتاب مدیریت ایمنی پسماندهای مراکز بهداشتی - درمانی، ترجمه دکتر سید غلامرضا موسوی و سکینه شکوهیان، در دی ماه 1395 چاپ شد.

کتاب مدیریت ایمنی پسماندهای مراکز بهداشتی - درمانی

کتاب مدیریت ایمنی پسماندهای مراکز بهداشتی - درمانی، ترجمه دکتر سید غلامرضا موسوی و سکینه شکوهیان، در دی ماه 1395 چاپ شد.

نگارندگان: یووس چارتر، جورج ایمانوئل، اوته پیپر، آنت پروس، فیلیپ روس استرینگر، ویلیام تونند، سوزان ویلبورن وراکی زگوندی
مترجمان: سید غلامرضا موسوی، سکینه شکوهیان
نوبت چاپ:اول
تاريخ انتشار:1395
شمارگان:1000
شابک: 3-40-7589-600-978
بها:390,000 ريال
تولید پسماندهای خطرناک در مراکز ارائه ­دهندههای خدمات بهداشتی، امری اجتنابناپذیر است. هدف از نگارش این کتاب، ارائه راهحل­‫هایی برای کاهش مشکلات و حذف خطرات بالقوه پسماندهای تولیدی برای سلامتی عموم است. پسماندهای تولید شده در این واحدها نسبت به دیگر انواع مواد زائد، تهدید جدی­‫تری بر انتقال عفونت و بیماری دارند. بنابراین در مکان­‫های تولید، باید یک روش مطمئن و مناسب برای کنترل و دفع آنها انتخاب شود. مدیریت نامناسب و ناکافی پسماندهای مراکز بهداشتی منجر به ایجاد مشکلات جدی برای سلامت عموم شده و آثار نامطلوبی را بر محیط زیست برجای می‫­گذارد. بنابراین مدیریت بیعیب و نقص این زائدها، بهعنوان یک اصل ضروری برای حفظ محیط زیست محسوب می‫­شود. ‬‬‬‬‬
‬‬‬‬‬ مدیریت پسماند مراکز بهداشتی باید بهصورت سیستماتیک و منظم، دارای چارچوب چند­گانه و بهعنوان یکی از خصوصیتهای جداییناپذیر واحدهای بهداشتی تلقی شود.
در این کتاب سعی بر آن است تا بهطور جامع و در عین حال مختصر، کاربر­پسند و مناسب با روش­‫های مدیریت پسماند این مراکز، اطلاعات مفیدی را ارائه نماید. این دستورالعمل برای مدیران ملی و مسئولان مراکز درمانی تهیه گردیده و حاوی پیشنهادهای مناسبی در این زمینه است. ‬‬

دریافت فایل فهرست کتاب


15 دی 1395 / تعداد نمایش : 5800