متن کامل خبر


 
اطلاع رسانی نخستین مجله تخصصی جلبک‌شناسی در ایران Journal of Phycological Research

خلاصه خبر: نخستین مجله تخصصی جلبک‌شناسی در ایران از سال ۱۳۹۶ به صورت دو فصلنامه و به زبان انگلیسی به صورت رسمی آغاز به کار نموده است.

به اطلاع می‌رساند مجله علمی پژوهشی "Journal of Phycological Research "  به صاحب امتیازی دانشگاه شهید بهشتی و با سردبیری جناب آقای دکتر حسین ریاحی، با هدف ساماندهی مطالعات صورت گرفته در زمینه سیانوباکتری‌ها، میکروجلبک‌ها و ماکروجلبک‌ها، به عنوان گروه‌هایی کارآمد در عرصه بیوتکنولوژی، طراحی و ارائه شده است.  به صاحب امتیازی دانشگاه شهید بهشتی و با سردبیری جناب آقای دکتر حسین ریاحی، با هدف ساماندهی مطالعات صورت گرفته در زمینه سیانوباکتری‌ها، میکروجلبک‌ها و ماکروجلبک‌ها، به عنوان گروه‌هایی کارآمد در عرصه بیوتکنولوژی، طراحی و ارائه شده است.

کلیه مباحث مرتبط با عرصه جلبک شناسی، اعم از مطالعات تاکسنومیک، فیزیولوژی، بیوشیمی، اکولوژی و بیوتکنولوژی در این مجله قابل طرح می باشند.

اندیشمندان حوزه‌های مختلف علمی اعم از صاحب‌نظران حوزه‌های بیوتکنولوژی، زیست فناوری دریایی، زیست فناوری گیاهی و مهندسی کشاورزی از مخاطبان اصلی این نشریه علمی به شمار می آیند. بی تردید همراهی اندیشمندان حوزه مطالعات جلبک‌شناسی سراسر کشور، ارتقای کیفیت نشریه را در مسیر پیش‌رو زمینه‌سازی خواهد نمود .

علاقمندان میتوانند به نشانی الکترونیکی http://phycology.sbu.ac.ir مراجعه فرمایند.

در صورت نیاز با دفتر پژوهش های کاربردی داخلی 4135 تماس حاصل فرمائید.

 


16 شهریور 1398 / تعداد نمایش : 4071