متن کامل خبر


 
طرح شناسایی ایده‌ها و نوآوری‌ها در زمینه طراحی و ساخت ماهواره مکعبی (cube sat) برای پرتاب رایگان رایگان

خلاصه خبر: پژوهشگاه فضایی ایران طرح برگزیده (ماهواره مکعبی منتخب) را برای همکاری با فدراسیون بین المللی فضانوردی (IAF) را گردآوری می‌کند.

به اطلاع می‌رساند با توجه به اهمیت موضوع فناوری ماهواره‌های مکعبی (cube sat) و با هدف شناسایی استعدادهای علمی و فنی موجود در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور در حوزه طراحی و ساخت ماهواره‌های مکعبی و همچنین شناسایی خلاقیت‌ها و نوآوری در این زمینه ، شرایط همکاری با فدراسیون بین المللی فضانوردی (IAF) فراهم گردیده است.

در این راستا، پژوهشگاه فضایی ایران اقدام به جمع‌آوری طرح برگزیده (ماهواره مکعبی منتخب) برای رقابت بین کشور‌های عضو فدراسیون بین المللی فضانوردی جهت پرتاب رایگان یک ماهواره مکعبیIU، نموده است.

علاقمندان می‌توانند طرح‌های پیشنهادی به منظور شناسایی ایده‌ها ، که در بردارنده اطلاعات زیر باشد را حداکثر تا تاریخ 98/05/05 به پژوهشگاه فضایی ایران به آدرس ایمیل mf.haddadi@gmail.com ارسال نمایند.

- پیشینه و سوابق قبلی سازندگان در خصوص ساخت ماهواره‌های مکعبی

- معرفی پشتیبان مالی سازنده

- طرح ماهواره مکعبی با توضیح ماموریت و فرآیند ساخت و تجمیع آن(ذکر تاریخ نهایی ماهواره آماده آزمون الزامی می باشد)

شایان ذکر است طرح منتخب نهایتاً می بایست تا تاریخ 98/05/17 برای IAF ارسال شود. همچنین پرتاب برای محدوده زمانی آبان الی اسفند ماه سال 98 برنامه ریزی شده است.


1 مرداد 1398 / تعداد نمایش : 4064