متن کامل خبر


 
ساعت کاری سالن مطالعه دانشگاه بر اساس شیوه‌نامه‌های ستاد کرونا تنظیم می‌شود

خلاصه خبر: معاونت پژوهشی دانشگاه در خصوص ساعت کاری سالن مطالعه کتابخانه مرکزی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 در این اطلاعیه آمده است: در پاسخ به سوالات دانشجویان گرامی درباره ساعت کار سالن مطالعه،  به استحضار می‌رساند، از زمان شروع همه‌گیری کرونا، سالن‌های مطالعه کتابخانه مرکزی هیچ‌گاه به‌طور کامل تعطیل نبوده و فقط ساعت کار آن محدود شده است و در بازه‌های زمانی مختلف با توجه به بخشنامه‌های ستاد کرونا و مجوزهای مرکز بهداشت دانشگاه، خدمات در حد امکان و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به دانشجویان ارایه شده است.
پیش از حضوری شدن فعالیت‌های آموزشی دانشگاه بنا به درخواست تعدادی از دانشجویان، با مساعدت معاون محترم پژوهش و فناوری و حراست دانشگاه، ۲ سالن مطالعه برای ارایه خدمات در هفته دوم تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ در نظر گرفته شد. همزمان با حضوری شدن کلاس‌های دانشگاه‌ نیز ساعت کار سالن‌های مطالعه بر اساس مصوبه شورای مدیران پژوهشی دانشگاه، افزایش یافته و اطلاع‌رسانی شده است. در حال حاضر دو سالن مطالعه واقع در طبقه هم‌کف از ساعت ۷:۳۰ تا ۲۲ و پنج‌شنبه و جمعه و روزهای تعطیل ساعت ۸ تا ۱۷ و سه سالن مطالعه در طبقه زیر هم‌کف از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۷ فعال هستند. در بازه زمانی امتحانات پایان‌ترم، مدت زمان فعالیت دو سالن مطالعه واقع در طبقه هم‌کف ۲ ساعت افزایش خواهد داشت. هم‌اکنون دو سالن ویژه خانم‌ها، دو سالن ویژه آقایان و یک سالن مشترک خانم و آقا ویژه‌ی کارگروهی در کتابخانه مرکزی دانشگاه تربیت مدرس فعال است.
گفتنی است رعایت بهداشت و شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در طول مدت استفاده از سالن مطالعه‌ و سایر بخش‌های کتابخانه الزامی است. همچنین به‌منظور استفاده بهینه از فضای موجود و جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز، به همراه داشتن کارت دانشجویی ضروری است.  با توجه به ناپایداری وضعیت بیماری کووید۱۹، هرگونه تغییر احتمالی در ساعت کار سالن‌های مطالعه و سایر بخش‌های کتابخانه به کاربران گرامی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
کتابخانه مرکزی آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات دانشجویان گرامی است و رفع مشکلات موجود و افزایش رضایت‌مندی کاربران را در حد توان و با رعایت آیین‌نامه‌های مصوب وظیفه خود می‌داند.


8 اردیبهشت 1401 / تعداد نمایش : 977