متن کامل خبر


 
برگزاری اولین نشست پژوهشگران ایرانی غیر مقیم در دانشگاه

خلاصه خبر: اولین نشست پژوهشگران ایرانی غیر مقیم 23 آبان ماه سال جاری در سالن شورای دانشگاه با حضور معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برگزار شد.

دکتر احمدی در اولین نشست پژوهشگران ایرانی غیر مقیم، از طرح همکاری با این متخصصان به عنوان فرصتی سازنده برای انتقال دانش و تجربیات به کشور نام برد و بر پشتیبانی و حمایت دانشگاه تربیت مدرس از اجرای این طرح تأکید کرد.

دکتر احمدی با اشاره به این مطلب که دانشگاه تربیت مدرس از طرح همکاری با پژوهشگران ایرانی غیر مقیم حمایت و پشتیبانی می کند گفت: دانشگاه تربیت مدرس از همکاری متخصصان و اندیشمندان غیر مقیم در حوزه های مختلف حمایت و از این فرصت همکاری ارزنده، خلاق و سازنده برای بهره مندی و ترکیب تجارب این اندیشمندان در کشور استفاده می کند.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه تربیت مدرس خدمات خوبی در این زمینه ارائه می دهد و به نظر می رسد که کارنامه قابل قبولی نیز در این خصوص دارد.

دکتر احمدی از طرح همکاری با پژوهشگران ایرانی غیر مقیم به عنوان راهی برای توسعه همکاری های بین المللی دانشگاه نام برد و گفت: اجرای این طرح می تواند به عنوان راهی در جهت توسعه همکاری های بین المللی دانشگاه به ویژه با ایرانیان مقیم خارج باشد. در حال حاضر بستر فعالیت برای متخصصان ایرانی غیر مقیم که تمایل دارند از دانش و توانمندی هایشان برای خدمت به کشور استفاده کنند، بیش از گذشته فراهم شده است.

رئیس دانشگاه افزود: توسعه همکاری های بین المللی یکی از الویت های مهم دانشگاه تربیت مدرس است و از آنجا که این دانشگاه بر تحصیلات تکمیلی تمرکز دارد، در بهره مندی از این ظرفیت بزرگ با برگزاری دوره های پسادکتری و ایجاد فرصت های مطالعاتی، کارنامه خوبی ارائه داده است.

دکتر احمدی در ادامه تأکید کرد: پشتیبانی و حمایت از برگزاری دوره های post doc و فرصت های مطالعاتی داخل کشور و گسترش این روند، کمک شایانی به انتقال دانش و تجربیات ارزشمند پژوهشگران ایرانی غیر مقیم خواهد کرد و موجبات رضایت مندی بزرگانی که در این عرصه فعالیت می کنند را فراهم می سازد.

در پایان نشست و پس از شنیدن نقطه نظرات همکاران این طرح در دانشگاه، دکتر احمدی به برخی سؤالات و ابهامات حاضرین پاسخ داد و ابراز امیدواری کرد که دانشگاه تربیت مدرس میزبان خوبی برای دانشمندان و پژوهشگران غیر مقیم باشد.


21 بهمن 1396 / تعداد نمایش : 4582