متن کامل خبر


 
نخستین جلسه مجازی شورای آموزشی دانشگاه در سال جدید برگزار شد

خلاصه خبر: نخستین جلسه شورای آموزشی دانشگاه در سال جدید با حضور معاون آموزشی دانشگاه، مدیران حوزه معاونت آموزشی، معاونان آموزشی دانشکده ها و سایر اعضاء بصورت مجازی برگزار شد.

جلسه شورای آموزشی دانشگاه در سال جدید 26 فروردین ماه با حضور معاون آموزشی دانشگاه، مدیران حوزه معاونت آموزشی، معاونان آموزشی دانشکده ها و سایر اعضاء از طریق نرم افزار Adobe connect بصورت مجازی برگزار شد.
در ابتدای این نشست معاون آموزشی دانشگاه به توسعه آموزش مجازی در دانشگاه طی دو ماه اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: پس از آنکه دانشگاه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت نیمه تعطیل درآمده و پس از تبادل نظر با هیات رییسه دانشگاه و معاونان آموزشی دانشگاه های سطح یک کشور به این همفکری و هم افزایی رسیدیم که مسیر اولیه برای آموزش های مجازی آماده شود و برگزاری کلاس ها به صورت مجازی مصوب شد. در این راستا تشکیل کلاس ها در سامانه مجازیLMS اعلام شد و به موازات آن، زیرساخت های سامانه آموزش مجازی در دانشگاه بهبود یافت و دو سرور به مجموعه سرورهای دانشگاه افزوده شد و در حال حاضر مقدمات خرید دو سرور دیگر نیز آماده شده است.
دکتر کلباسی افزود: برنامه سامانه آموزشی دانشگاه ( سیستم LMS) و نیز برنامه Adobe connect نیز در حال به روز رسانی است که نسخه جدید آن طی یک دو روز آینده بر روی سرورها نصب می شود که به تسهیل امر آموزش کمک خواهد کرد.
وی تصریح کرد: بخش اول نرم افزار پنل آموزش ترکیبی که در جهت بسته های موفقیت طرح تحول راهبردی تعریف شده بود، انجام شد و بخش دوم آن نیز در حال انجام است که امیدواریم با وجود زیرساخت های ایجاد شده، دانشجویان و اساتید با سهولت و امکانات بهتری بتوانند آموزش مجازی را ادامه دهند.
معاون آموزشی دانشگاه خاطرنشان ساخت: در حال حاضر فضای درسی برای کلیه دروس نظری اعضای هیات علمی در سامانه یادگیری الکترونیکی تعریف شده است. در ترم جاری 1700 درس ارائه شد که 400 واحد عملی است و مابقی 1300 درس غیر عملی در سامانه تعریف شد.
وی همچنین از پیگیری بحث رایگان شدن اینترنت سامانه های درسی دانشگاه از طریق رایزنی با وزارت علوم و مخابرات خبر داد و ابراز امیدورای کرد: به زودی همه اپراتورها به این حرکت بپیوندند و استفاده از سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه برای اساتید و دانشجویان با تعرفه رایگان صورت گیرد.
معاون آموزشی دانشگاه به تشکیل دو کمیته راهبری در دانشگاه، متشکل از افراد با تجربه و صاحب نظر در خصوص آموزش مجازی به عنوان بازوی مشورتی برای انجام بهتر این امر اشاره کرد.
وی همچنین اظهار داشت: تشکیل کمیته اجرایی آموزش مجازی در دانشکده ها نیز آغاز شده و تاکنون 12 دانشکده رسما اعضای کمیته های اجرایی خود را به ما معرفی کرده اند و امیدواریم تمامی دانشکده ها در اسرع وقت اعضای خود را معرفی کنند تا بتوانیم شرح وظایف آن ها را تشریح کرده و ارتباطات لازم در جهت تسهیل آموزش مجازی را با آنها برقرار نماییم.
وی در ادامه از تدوین دستورالعمل جامع و کاملی در خصوص موارد آموزشی و نحوه مواجه با مشکلات آموزش مجازی خبر داد تا پاسخگوی مشکلات دانشجویان و اساتید در زمینه امر آموزش مجازی باشد.
گفتنی است تودیع و معارفه دکتر مسلمی نائینی و دکتر امین فرخ آبادی معاون آموزشی دانشکده مهندسی مکانیک، استماع مسائل و مشکلات معاونان آموزشی دانشکده ها، نحوه مدیریت امور آموزشی دانشکده ها در ایام شیوع ویروس کرونا و گزارش نحوه ارایه دروس نیمسال جاری بصورت مجازی از جمله مباحث مطرح شده در جلسه شورای آموزشی دانشگاه بود.
همچنین جایگزینی آزمون بسندگی زبان دانشجویان دکتری قبل از بازگشایی حضوری دانشگاه نیز در این جلسه به تصویب رسید.

منبع خبر:معاونت آموزشی دانشگاه


27 فروردین 1399 / تعداد نمایش : 1970