متن کامل خبر


 
اطلاعیه شماره 2 در خصوص تداوم کلاس های غیر حضوری نیمسال دوم 99- 1398

خلاصه خبر: معاونت آموزشی دانشگاه طی اطلاعیه ای از تداوم کلاس های غیر حضوری نیمسال دوم 99-1398 طبق تقویم آموزشی از 16 فروردین ماه جاری خبر داد.

 

با تبريک فرا رسيدن سال نو و اعياد فرخنده شعبانيه و ضمن آروزي سلامتي براي کليه دانشجويان و اساتيد گرامي دانشگاه تربيت مدرس، پيرو ابلاغيه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در هماهنگي با ستاد ملي مديريت بحران کرونا، به اطلاع مي رساند از تاريخ شنبه 16 فروردين سال 1399 تمامی کلاس هاي دروس نظری نيمسال دوم تحصيلي 99- 1398 وفق تقويم آموزشي به صورت غير حضوري برگزار خواهد شد. از اين رو، لازم است همه دانشجويان و اعضاي هيأت علمي دانشگاه با مطالعه دقيق راهنماهاي تصويري "سامانه يادگيري الکترونيکي دروس" و رعايت ملاحظات مربوطه، طبق برنامه زمان بندی شده کلاس هاي هفتگي خود، در برگزاری کلاس هاي غیر حضوری مشارکت و نسبت به انجام فعاليت هاي آموزشي موجود و تکميل و بارگذاري دروس و انجام تکاليف محوله، طبق تقویم آموزشی نیمسال دوم تحصیلی جاری دانشگاه اقدام نمايند.
با توجه به تداوم شرايط بحراني به اقتضاي شيوع و گسترش ويروس کرونا در کشور ، کليه دروس نظری دوره های دکتري (بر خط/ برون خط) و کارشناسي ارشد (برون خط) از طریق سامانه های یادگیری الکترونیکی به صورت غير حضوري برگزار می شوند و تا پايان نيمسال جاري طبق برنامه گروه آموزشي و دانشکده ادامه خواهند يافت. معاونت آموزشي دانشگاه بي وقفه در تلاش است تا با تسريع در روند تأمين و ارتقای امکانات نرم افزاری و سخت افزاري و تجهيزات و زیر ساخت های سامانه های کلاس هاي برخط دانشگاه، نيمسال دوم 99-1398 را مطابق تقويم آموزشي دانشگاه برگزار و با موفقيت به اتمام رساند.
تصميم گيري در خصوص نحوه برگزاري دروس عملي، کارگاهي و آزمايشگاهي، نحوه ارزيابي امتحانات پايان نيمسال، برگزاري جلسات دفاعيه پایان نامه ها/رساله های کارشناسي ارشد/دکتري و سایر موارد غير مترقبه، پس از جمع بندي مذاکرات با هيأت رئيسه محترم دانشگاه به زودي از طريق اطلاعیه های بعدی در تارنماي دانشگاه تربيت مدرس اعلام خواهد شد. لذا انتظار مي رود کليه دانشجويان گرامي و اساتيد گرانقدر حتي الامکان از مراجعه حضوري به دانشکده يا دانشگاه اجتناب و امور درسی و آموزشي خود را با هماهنگي اعضای محترم هیات علمی (مدرسین)، مديران گروهها و معاونين آموزشي دانشکده ها و ضمن حضور پايدار در فضاهاي مجازي اختصاص يافته برای ارائه غیر حضوری دروس مربوطه پيگيري نمايند.
در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای کلیه آحاد جامعه و بویژه اقشار محترم دانشگاهی، انتظار میرود با همدلی و هم افزایی کلیه مدیران، اساتید، پرسنل اداری و دانشجویان ارجمند دانشگاه به سلامت از این بحران عبور نموده و به مدد خداوند متعال با حداقل مشکلات و حداکثر کیفیت علمی نیمسال تحصیلی جاری را باتمام رسانیم. بدیهی است در صورت برخورد فعال و هوشمندانه دانشگاه ، تهدید کووید 19 میتواند تبدیل به فرصتی بی نظیر برای تحول در آموزش کشور و تقویت زیرساختها برای ارایه آموزشهای متنوع غیر حضوری و بالا بردن سطح تاب آوری نظام آموزش عالی کشور در مواجهه با شرایط مشابه احتمالی در آینده شود.

 

منبع خبر:معاونت آموزشی دانشگاه


14 فروردین 1399 / تعداد نمایش : 2918