متن کامل خبر


 
در آیين نكوداشت روز استاد از اعضای هیات علمی نمونه دانشگاه تجلیل شد

خلاصه خبر: آیین نکوداشت روز استاد و تجلیل از اعضای هیات علمی نمونه، سرآمد آموزشی، تلاشگر و شایسته تقدیر 26 اردیبهشت ماه در سالن شهید چمران برگزار شد.

در این مراسم که همزمان با نشست شورای دانشگاه برگزار شد،‌ دکتر دانشجو رییس دانشگاه در سخنانی ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت مقام استاد به مسائل مالی و بودجه ای دانشگاه اشاره و اظهار داشت:  با توجه به شرایط و وضعیت بودجه ای دانشگاه سعی کردیم مراسم روز استاد را با تقدیم هدیه ای معنوی به اعضای هیات علمی گرانقدر برگزار نماییم .
وی ابراز امیدواری کرد با سعه صدر و همفکری و همراهی همه دانشگاهیان بتوانیم بر مشکلات مالی موجود غلبه کرده و در راستای اهداف متعالی دانشگاه حرکت نماییم.
دکتر دانشجو در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم حضور مداوم مدیران گروهها در دانشگاه تاکید کرد و گفت: بر اساس گزارش های رسیده، حضور برخی از مدیران گروها در دانشگاه در حد مطلوب نبوده و باید این مساله مورد توجه قرار گیرد و مدیران گروهها با حضور به موقع در دانشگاه بر نحوه حضور و فعالیت اعضای هیات علمی نیز نظارت کافی را داشته باشند.
وی بر حفظ و رعایت شئونات دانشگاهی تاکید کرد و گفت: حفظ شئونات دانشگاهی وظیفه همه دانشگاهیان است . شئونات دانشگاهی فقط مربوط به حجاب نیست بلکه حجاب و عفاف فقط بخشی از آن است و رعایت نظم و انضباط در کلاس ها،‌ وقت شناسی،‌ پاسخگویی متقابل استاد و دانشجو و توجه و کمک به دانشجویان از سوی اساتید آنها از جمله مواردی است که شئونات دانشگاهی را شامل می شود و نباید در این زمینه دنبال دستورالعمل خاص باشیم و اساتید باید با مطالعه تطبیقی با سایر دانشگاه های دنیا، این موضوع را برای دانشجویان تبیین نمایند.
در ادامه حجت الاسلام ساداتی نژاد در سخنانی به مقام و منزلت والای استاد اشاره و خاطر نشان ساخت: اولین معلم خود خداوند متعال است و اولیای الهی نیز معلم بودند و این بزرگترین افتخار معلمین است .
وی به ویژگی های شخصتی استاد مطهری اشاره کرد و گفت: پرکاری، نکته سنجی و دقت،‌ تعبد،‌ نواندیشی،‌ جامع الاطراف بودن ،‌ عدم افراط و تفریط،‌ منتقد سنت و مدرنیته و ‌احترام به بزرگان از ویژگی ها و جلوه های معلمی ایشان بود.
وی ابراز امیدواری کرد همه ما بتوانیم ویژگی ها و جلوه های معلمی استاد مطهری را در زندگی خود متبلور سازیم.
در ادامه مراسم دکتر کردنائیج معاون آموزشی دانشگاه روند حضوری شدن کلاس ها در دانشگاه تربیت مدرس را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: در اجلاس سراسری معاونان آموزشی دانشگاه ها که با حضور وزیر علوم برگزار شد ، موضوع حضوری شدن دانشگاه ها مطرح  و دانشگاه تربیت مدرس به عنوان یکی از  معدود دانشگاه هایی که بالاترین میزان حضوری شدن را در تمام دانشگاه ها داشت، معرفی گردید. در این راستا بازه زمانی نیمه دوم فروردین برای آماده شدن زیرساخت ها جهت حضوری شدن دانشگاه در نظر گرفته شد که بسیار کمک کننده بود و خوشبختانه فرایند تخصیص خوابگاه به دانشجویان نیز به خوبی طی شد و کلاس ها نیز از همان روز اول بازگشایی به نحو احسن آغاز گردید.
وی درادامه فرایند انتخاب اساتید نمونه و تلاشگر و سرآمد آموزشی را تشریح کرد.

در پایان مراسم از اساتید نمونه کشوری و دانشگاه، تلاشگر، سرآمد آموزشی،شایسته تقدیر و معاونان نمونه و تلاشگر تجلیل شد.

 

اسامی اعضای هیات علمی برگزیده :

 

منتخبین نمونه کشوری:

دکتر سید حمیدرضا صادقی

دکتر حسین نادری منش

دکتر سد حمید خداداد حسینی

دکتر محمد مهدی سپهری

دکتر علی مرسلی

 اساتید نمونه:

دکتر محمد فرجیها، دکتر حسن دانایی فرد، دکتر بیژن رنجبر

دکتر امین طالبی بزمین آبادی،‌ دکتر عنایت عباسی،‌ دکتر محسن پارسا مقدم

دکتر همام نفاخ موسوی، دکتر سید عباس شجاع الساداتی

اساتید تلاشگر:

دکتر یوسف قویدل رحیمی

دکتر فرشته سعدی

دکتر مسعود رضایی

دکتر حمیدرضا صارمی

اساتید سرآمد آموزشی:

دکتر مجید قادری

دکتر رضا پورصالحی

دکتر فریبا گنجی

دکتر شهلا چوبچیان

استاد شایسته تقدیر در سرآمدی آموزشی:

 دکتر محمد حسن زاده

دکتر سید غلامرضا موسوی

معاون آموزشی منتخب:

دکتر نادر مختارانی معاون آموزشی نمونه دانشکده عمران و محیط زیست

دکتر حسین زاده کاشان معاون آموزشی تلاشگر دانشکده مهدسی صنایع

در پایان مراسم، اساتید برگزیده به بیان مطالب و نکاتی در خصوص بهبود وضعیت آموزشی، ‌رعایت شئونات دانشگاهی و ارتباط بهتر دانشگاه با جامعه و صنعت پرداختند.


26 اردیبهشت 1401 / تعداد نمایش : 2665