متن کامل خبر


 
برج فناوری در ضلع جنوبی دانشگاه ایجاد می شود

خلاصه خبر: نشست شورای دانشگاه با حضور رییس، معاونان و روسای دانشکده ها هفدهم دی ماه در سالن شورا برگزار شد.

در این نشست دکتر احمدی رییس دانشگاه به برگزاری نشست هیات امنای دانشگاه اشاره کرد و گفت: در این جلسه اصلاح شیوه نامه موظفی اعضای هیات علمی به تصویب رسید که در راستای اهداف طرح تحول راهبردی می باشد که در آن برخی الزامات مربوط به فعالیت های خدمت رسانی به جامعه و نیز توسعه فعالیت های بین المللی دیده شده و نسخه نهایی پس از ابلاغ ریس هیات امنا قابل اجرا است.
بر اساس این شیوه نامه، نحوه محاسبه حقوق و پایه ترفیع اساتیدی که در زمینه فعالیت های آموزشی و پژوهشی، خدمت به جامعه، مسائل فناورانه و روابط بین الملل اقدامات فشرده تر و تفصیلی تر دارند نسبت به سایر اساتید متفاوت خواهد بود.
وی ایجاد برج فناوری در داخل سایت اصلی دانشگاه را به عنوان دیگر مصوبه جلسه هیات امنا عنوان و تاکید کرد: در این نشست مصوب شد در بخشی از زمین جنوبی دانشگاه (حدود 500 تا 700 متر)، ساختمان برج فناوری با کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان و گروه های فناور ساخته شود و به صورت اجاره درازمدت یا واگذاری طولانی برای تشکل های فناورانه تخصیص داده شود.
وی افزود: امیدواریم پارک علم وفناوری دانشگاه از این فضا استفاده کند و بتواند منطقه جنوبی دانشگاه را استفاده کند تا بخش خصوصی با رغبت وارد سرمایه گذاری شود و اکوسیستم فناوری در ضلع جنوبی دانشگاه برای بهره برداری از دانش و پژوهش فناوری که در دانشگاه رشد کرده است، فراهم شود.
وی در ادامه به برگزاری نشست عمومی هیات رییسه با دانشجویان اشاره کرد و گفت: این نشست، نشست خوبی بود تا دانشجویان بتوانند خواسته های خود را به صورت مستقیم با ما در میان بگذارند که امیدواریم این جلسات در دانشکده ها نیز برگزار شود زیرا به کاهش تنش ها و ایجاد جوی آرام و خلاق کمک خواهد کرد.
سپس دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی به ارائه گزارشی از بودجه دانشگاه به تفکیک دانشکده ها پرداخت و اظهار داشت: طی دو هفته آینده کل بودجه دانشگاه شامل بودجه جاری و درآمدهای اختصاصی و نیز هزینه کرد بودجه به صورت شفاف در سایت معاونت پشتیبانی قرار داده می شود.
در ادامه نشست، اعضای شورا به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص مسائل جاری دانشگاه پرداختند.

22 دی 1397 / تعداد نمایش : 975