متن کامل خبر


 
کسب رتبه اول طراحی لباس توسط دانشجویان رشته هنر اسلامی دانشکده هنر و معماری

خلاصه خبر: طاهره بنیسی و زینب مسعودی دانشجویان رشته هنر اسلامی دانشکده هنر و معماری موفق شدند رتبه اول طراحی لباس در هکاتون مد، لباس و طراحی زیورآلات را کسب کنند.

در دومین هکاتون مرکز رشد واحد‌های فن‌آور هنر‌های قرآنی جهاد دانشگاهی که با حضور 110 شرکت کننده بر مبنای سوره مبارکه شمس برگزار شد، دانشجویان هنرمند با تلفیق هنر و مفاهیم قرآنی به طراحی لباس و زیورآلات پرداختند.
شرکت‌کنندگان در این رقابت، برداشت‌های خود از تفسیر سوره مبارکه شمس را که در یکی کارگاه‌های رویداد، توسط دبیر شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی برای آنان ارائه شده در قالب اثر ارائه دادند و هیأت‌های داوری در دو مرحله با توجه به معیار‌هایی مانند خلاقیت، دقت در ساخت و کار تیمی، مواد و روش‌های ساخت و تولید، امکان سنجی توسعه محصول در بازار‌های داخلی و بین‌المللی و تکنیک‌های ارائه محصول، سه مجموعه کار را به عنوان آثار برتر این هکاتون معرفی کردند.
طاهره بنیسی، برنده رتبه اول بخش طراحی لباس با اشاره به اثر طراحی شده توسط خود و هم تیمی‌اش زینب مسعودی اظهار کرد: ما یک لباس برای همایش‌ها و مجالس طراحی کردیم که فرم و نقش‌های آن ریشه در فرهنگ قرآنی و اسلامی دارد. این نوع رویداد‌ها برای کشور بسیار مورد نیاز است چرا که اصلاٌ چنین رویدادی در ایران وجود نداشت. این هکاتون آغاز بسیار خوبی برای رویداد‌های مختلف و برجسته حوزه مد و لباس در آینده خواهد بود.

26 بهمن 1398 / تعداد نمایش : 604