متن کامل خبر


 
مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: مراسم بزرگداشت سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و همراهانشان هفدهم دیماه با حضور دکتر احمدی رییس دانشگاه، حجت الاسلام ساداتی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، جمعی از اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان در مسجد دانشگاه برگزار شد.

سردار محمود چهارباغی فرمانده اسبق توپخانه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش گفت: حاج قاسم شخصیتی بود که با پرورش در دامان جمهوری اسلامی و کسب تجربه در هشت سال دفاع مقدس به قهرمان مبارزه با تروریسم، خشونت و افراط گرایی در جهان اسلام تبدیل شد.
وی افزود: درگیری ما با امریکایی ها مربوط به امروز و دیروز و چند ماه و چند سال گذشته نیست، درگیری ما با آمریکایی ها در حقیقت قبل از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ شروع شد. به محض پیروزی انقلاب اسلامی آمریکایی ها فکر نمی کردند نظام جمهوری اسلامی به رهبری حضرت امام در ایران دائمی شود. بر این تصور بودند که خیلی زود این انقلاب را از بین می‌برند.
چهارباغی با اشاره به تلاش های نافرجام امریکایی ها گفت: هر تلاشی کردند، موفق نشدند. آنها امید به عناصر اول انقلاب داشتند که در دولت مطرح کنند که موضوع تبدیل به ترکمن‌صحرا شد. خواستند بصورت مستقیم وارد شوند که باز هم در طبس شکست خوردند. پس از آن صدام تا دندان مسلح را راهی مرزهای ما کردند و شهرهای مختلف را اشغال کردند. پیش قراولان ارتش صدام در نزدیک دزفول سراغ جاده تهران را گرفتند و صدام حسین اعلام کرد تا چند روز دیگر در تهران جشن پیروزی می گیرند. آمار تلفات بسیار زیاد بود خسارات ما بسیار زیاد بود، زیرساخت‌های بسیاری از ما را در بمباران ها از بین بردند، در طی هشت سال دفاع مقدس بهترین جوانان مان را از دست دادیم که هر کدام از آنها اگر الان بودند، خودشان یک قاسم سلیمانی بودند، شهید خرازی، شهید همت، شهید احمد کاظمی، شهید باکری و ... از این نمونه ها می توانستند باشند.
فرمانده اسبق توپخانه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دفاع مقدس با همه مشکلاتی که داشت به ما شخصیت داد،‌تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی هم یکی از این شخصیت هایی بود که بچه های کرمان را فرماندهی می کرد. فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله که من به یاد دارم در شلمچه چندین کیلومتر می رفتند جلوتر به عشق اینکه به کربلا و نجف نزدیک بشوند.
چهارباغی افزود: خوشبختانه به برکت خون شهدا و دعاهای خانواده این عزیزان، صدام جنایتکار به دست خود امریکایی ها ساقط شد.
وی با اشاره به شرارت های امریکا در منطقه گفت: اینها با اپوزیسیون سوریه و با ترفندهای بسیار زیاد علیه دولت بشار اسد اقدام کردند و ۸۰ درصد خاک سوریه را تصرف کردند و تا پشت دیوارهای کاخ بشار نیز آمده بودند. اینها حتی مسئولین سوری را در مجامع بین المللی راه نمی دادند.
چهارباغی با ذکر خاطراتی از زمانی که همراه سردار سلیمانی علیه داعش می جنگیدند گفت: در نقطه ای از خاک سوریه من به حاج قاسم پیوستم. او مرد جنگ بود و همیشه در بطن حوادث قرار داشت. وسط میدان درگیری دیدم حاج قاسم نام مقر فرماندهی خود را گذاشته زیارت حضرت رقیه سلام الله. حاج قاسم به ارتشیان سوریه گفت اولین کاری که باید بکنید این است که مقداری حلقه محاصره را باز کنیم. آنها خیلی ترسیده بودند ولی حاج قاسم با شجاعت در مدت کوتاهی این حلقه محاصره را شکست.
وی افزود: دشمن اولین عملیات را نزدیک حرم حضرت زینب سلام الله علیها انجام داده بود و تا پشت دیوارهای حرم آمده بود. خوشبختانه حاج قاسم با ابتکار خود بسیجی هایی تولید و سازماندهی کرد و شهرهای کوچک و بزرگ را یکی یکی آزاد کرد.
چهارباغی در پایان از رشادت های این سردار سرافراز تجلیل کرد و آرزو کرد تلاش ها و مجاهدت ها و خون به ناحق ریخته او درخت مقاومت را پربارتر کند.
گفتنی است در آغاز این مراسم دانشگاهیان با گوش فرا دادن به نوای مداحی و تلاوت قرآن به مقام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش ادای احترام کردند.

17 دی 1398 / تعداد نمایش : 244