متن کامل خبر


 
راه اندازی نرم افزار جدید جستجو در منابع کتابخانه مرکزی

خلاصه خبر: در راستای اجرای طرح تحول راهبردی دانشگاه، فاز نخست نرم افزار جدید کتابخانه مرکزی (ثنا 2.0) شامل کتاب‌های فارسی و لاتین و منابع دیداری شنیداری از نیمه دوم آذرماه راه‌اندازی شد.

فاز نخست نرم افزار جدید کتابخانه مرکزی (ثنا 2.0) شامل کتاب‌های فارسی و لاتین و منابع دیداری شنیداری است. همچنین تمدید و رزرو منابع اطلاعاتی و آگاهی از وضعیت امانت و احتمال تأخیر بازگشت منابع امانی در این سامانه قابل مشاهده است.
بر اساس اعلام کتابخانه مرکزی دانشگاه؛ کاربران از این پس با آدرس lib.modares.ac.ir یا از طریق پورتال کتابخانه مرکزی به نرم افزار مراجعه می کنند. با راه اندازی این نرم افزار، نرم افزار پیشین پاسخگوی نیازهای مورد نظر نیست.
بر اساس این گزارش نرم افزار جدید قابلیت‌ بارگذاری فایل‌های آموزشی را نیز دارد و بر اساس مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه در خصوص برگزاری «دوره آشنایی با کتابخانه مرکزی و مقررات پژوهشی» به صورت مجازی، این دوره همزمان با هفته پژوهش آغاز بکار کرده و دانشجویان الزامی به شرکت در دوره حضوری را ندارند. دانشجویان پس از مشاهده و آگاهی از محتوای فایل‌های آموزشی، به سؤالات پاسخ داده و حضور آنان از طریق سامانه گلستان تأیید می شود.
قرار است در فاز بعدی فرایند سفارش منابع اطلاعاتی به صورت برخط به تدریج راه‌اندازی شود.

9 دی 1398 / تعداد نمایش : 412