متن کامل خبر


 
رونمایی از نخستین پروژه شبکه علمی بر بستر بلاکچین در دانشگاه

خلاصه خبر: اولین پروژه شبکه علمی بر بستر بلاکچین در ایران، دوشنبه نهم دی ماه 98 در سالن مطهری رونمایی می‌شود.

هرمس یک پلتفرم به اشتراک‌گذاری دانش بر پایه شبکه اتریوم بلاکچین و IPFS است که خواننده، منتقد، نویسنده و اساتید را به هم متصل می‌کند. درعین‌حال این فرصت را به تمامی کاربران می‌دهد که دانش بیشتری داشته باشند و با یکدیگر از طریق اشتراک‌گذاری علم تعامل داشته باشند.
این پلتفرم یک منبع برای دانشجویان و افراد علاقه‌مند به دانش بوده و یک ساختار جدید را برای به اشتراک‌گذاری مقالات و ثبت مالکیت معنوی عرضه می‌کند و تلاش دارد که تغییراتی را در شیوه دسترسی افراد به دانش از طریق تکنولوژی بلاکچین عرضه کند. ایجاد یک شبکه دانش غیرمتمرکز اصلی‌ترین هدف این پلتفرم است.
پلتفرم هرمس یک اکوسیستم قابل دسترس برای همه افراد است و انگیزش لازم را از طریق توکن اتریوم به خواننده‌ها، منتقدین، مؤلفین و اساتید می‌دهد، این توکن از طریق قراردادهای هوشمند بین آن‌ها به اشتراک گذاشته خواهد شد.
فاز اول پلتفرم هرمس روی توسعه کاربران تمرکز خواهد داشت، سازندگان در تلاشند با استفاده از روش‌های انگیزشی و اشتراک‌گذاری دانش افراد را جذب کنند. فاز دوم این پلتفرم روی توسعه شبکه خود تمرکز می‌کند، به‌گونه‌ای که با حذف افراد واسط در صنعت، منابع مالی بهتری را برای تولیدکننده دانش به ارمغان بیاورد. حذف موانع دسترسی افراد به انتقال یا دریافت اطلاعات دیگر هدف این فاز است.
گفتنی است به شرکت‌کنندگان در این رویداد، گواهی حضور اهدا می شود.

3 دی 1398 / تعداد نمایش : 218