متن کامل خبر


 
اعضای هیات علمی باید شرایط فعلی کشور را برای دانشجویان تببین کنند

خلاصه خبر: نشست شورای دانشگاه با حضور رییس، معاونان و روسای دانشکده ها، 4 آذرماه در سالن شورا برگزار شد.

در ابتدای این نشست رییس دانشگاه در سخنانی با اشاره به حوادث اخیر کشور در پی گرانی بنزین اظهار داشت: طی نشستی که با روسای دانشگاه های بزرگ کشور داشتیم، بروز برخی از نا آرامی ها در چند دانشگاه کشور مورد بررسی قرار گرفت و بیان شد که دانشجویان سعی دارند که با طبقات آسیب پذیر جامعه همدردی داشته باشند و تمایل دارند که مسائل و نگرانی های اقتصادی در کشور مورد تحلیل قرار گیرد.
دکتر احمدی ادامه داد: در این راستا دانشجویان به نوع عکس العمل اساتید خود بسیار توجه می کنند و اعضای هیات علمی نیز باید در این شرایط به موقعیت زمانی و تاریخی و جغرافیایی کشور توجه کرده و از طرح مباحث انتقادی که منجر به سیاه نمایی و خشم و برخورد سراسیمه می شود، خودداری نمایند.
رییس دانشگاه تصریح کرد: باید شرایط فعلی کشور و تحریم های موجود برای دانشجویان تببین شود و راه های اصلاح و بهبود شرایط مورد بررسی قرار گیرد و جلساتی برای ارائه پیشنهادها و راهکارهایی برای کاهش اثرات اقدامات اقتصادی برگزار شود.
وی افزود: دانشگاه برای خدمت رسانی درست به جامعه احتیاج به آرامش دارد و ما با درک صحیح مشکلات و فشارهای موجود،‌ با آرامش قدم های استوار خود را برای حل مشکلات بر می داریم و از هرگونه برخورد احساسی جلوگیری خواهیم نمود و به عنوان دانشگاه موفق در جهت حل مسائل کشور سعی می کنیم وظایف حساس خود را در راستای حل مشکلات کشور به نحو مطلوب انجام دهیم.
در ادامه گزارشی از فعالیت های بین المللی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر از سوی دکتر پارسا مقدم رییس این دانشکده ارائه شد.
دکتر پارسا مقدم در این گزارشی در خصوص رخدادهای بین المللی در دانشکده،‌ انتشار کتاب،‌ اساتید وابسته،‌ برنامه های مشترک، ‌فرصت های کوتاه مدت بین المللی،‌ همکاری با ژورنال های بین المللی، ‌ثبت اختراع بین المللی،‌ کارگاه آموزشی بین المللی،‌ بازدیدهای میدانی بین المللی،‌ کسب عناوین، ‌جوایز و پروژه های بین المللی،‌کارگاه های آموزشی بین المللی و جذب دانشجوی بین المللی مطالبی را عنوان کرد.
در ادامه دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی گزارش عملکرد 8 ماهه بودجه دانشگاه را ارائه نمود.
وی در این گزارش با بیان اینکه در حال حاضر حدود 45 درصد از بودجه مصوب در اختیار دانشگاه قرار گرفته است ابراز امیدواری کرد تا پایان سال،‌ بودجه مصوب به صورت کامل در اختیار دانشگاه قرار گیرد.
در ادامه نشست شیوه نامه انتخاب استاد ممتاز از سوی دبیر هیات ممیزه دانشگاه مطرح شد.
دکتر آقا کوچک دبیر هیات ممیزه دانشگاه با توضیحاتی در خصوص شیوه نامه انتخاب استاد ممتاز اظهار داشت: به منظور بزرگداشت و ارج نهادن به استادان برجسته دانشگاه، اعضای هیات علمی با مرتبه استادی که به مقام شامخ فرهنگی، تربیتی ، اجتماعی، آموزشی ، علمی و پژوهشی و ... در سطح ملی یا بین المللی رسیده باشند و دارای کیفیت آموزشی و حسن شهرت اخلاقی و معنوی باشند،‌طبق ضوابط، به عنوان استاد ممتاز انتخاب و در طی مراسم ویژه ای، درجه استاد ممتازی دانشگاه به آنان اعطا می شود.
وی تصریح کرد: استاد ممتازی نباید به عنوان یک مرتبه علمی بعد از استادی تلقی شود بلکه این رتبه به اعضای هیات علمی استاد تمام با ده سال سابقه کار در دانشگاه که در زمینه های فرهنگی، آموزشی،‌ پژوهشی و اجرایی برتر بوده و در یکی از زمینه ها نیز برجسته باشند، اعطا می شود.
وی افزود: دانشکده ها با مطالعه دقیق آیین نامه، اسامی اعضای هیات علمی واجد شرایط خود را به دبیرخانه هیات ممیزه ارسال تا پس از بررسی بتوانیم در سال اول حداکثر یک تا سه نفر از اساتید را به عنوان استاد ممتاز معرفی کنیم.
تودیع و معارفه رییس دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست و اعلام ابقای رؤسای دانشکده های مهندسی شیمی و مدیریت و اقتصاد پایان بخش نشست شورای دانشگاه بود.

10 آذر 1398 / تعداد نمایش : 256