متن کامل خبر


 
بازدید هیات آکادمیک دانشگاه فدرال کریمه از دانشکده علوم انسانی دانشگاه

خلاصه خبر: در نشست مشترک هیأت آکادمیک دانشگاه فدرال کریمه و اعضای هیأت علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه ، زمینه های همکاری طرفین و شرایط انعقاد تفاهم نامه بررسی شد.

هیأت آکادمیک دانشگاه فدرال کریمه متشکل از معاون اداری، معاون علمی و کارشناس ارشد اداره آموزش بین المللی دانشکده زبان های خارجی آن دانشگاه که همگی از اساتید زبان فارسی نیز می باشند، روز یکشنبه 19 آبان در نشستی مشترک با اعضای هیأت علمی گروه های زبان روسی و زبان فارسی دانشکده علوم انسانی دانشگاه ضمن بررسی ظرفیت همکاری های دوجانبه، در خصوص انعقاد تفاهم نامه به ویژه در حوزه های زبان فارسی و زبان روسی ابراز تمایل کرد.
در این نشست اساتید زبان فارسی دانشگاه فدرال کریمه که در حال حاضر مشغول گذراندن دوره دانش افزایی در دانشگاه ادیان و مذاهب قم می باشند از همکاری هایی این دانشگاه با مؤسسه دهخدا، دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین و همچنین تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علامه طباطبایی در زمینه اعزام دانشجو جهت حضور در دوره های آموزشی و مطالعاتی به عنوان نمونه هایی از همکاری های بین المللی نام برده و در خصوص روند امور انعقاد تفاهم نامه در دانشگاه های طرفین بحث و گفتگو کردند.
در این جلسه دکتر محمدی مدیر گروه زبان روسی و دکتر عباسی عضو هیأت علمی این گروه در خصوص ظرفیت های همکاری دوجانبه، برگزاری دوره های زبان فارسی برای دانشجویان بین المللی و تأسیس مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی در دانشگاه تربیت مدرس، توضیحاتی ارائه کردند. طرف روسی نیز سؤالاتی در خصوص نحوه اخذ ویزا در ایران برای دانشجویان بین المللی، روند پذیرش آنها و شرایط طرفین برای تبادل دانشجو مطرح کرد.

2

در پایان این نشست مقرر شد تفاهم نامه مصوب طرفین از طریق ایمیل ارسال گردد و همکاری علمی دوجانبه به طور رسمی و در سطح دو دانشگاه دنبال شود.
گفتنی است دانشگاه جامع فدرال کریمه دارای 30 هزار دانشجو است که بیش از دوهزار نفر از آنها، دانشجوی بین المللی هستند. این دانشگاه که قبلا جزء دانشگاه های اوکراین بود با پیوستن کریمه به روسیه، در حال حاضر جزء دانشگاه های روسیه محسوب می شود.

 

26 آبان 1398 / تعداد نمایش : 332