متن کامل خبر


 
سکوت در باره بازداشت دکتر سلیمانی را ادامه ندهید

خلاصه خبر: مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: تفاضای دانشگاهیان این است که سکوت درباره بازداشت دکتر سلیمانی بیشتر از این ادامه نیابد.

مراسم یادبود مادر دکتر مسعود سلیمانی (استاد بازداشت شده در آمریکا) با حضور وزیر علوم، سخنگوی وزارت بهداشت، رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه، مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمع زیادی از دانشجویان و دانشگاهیان بعد از ظهر امروز چهارشنبه 27 شهریورماه در سالن مطهری برگزار شد.
حجت الاسلام علی فلاح ربیع مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، با اشاره به بازداشت دکتر سلیمانی در آمریکا گفت: آمریکا این دانشمند ایرانی را بدون هیچ جرمی بازداشت و این انسان پاک را به اسارت گرفتند و در حال حاضر قریب به یکسال است که در بازداشت به سر می برند.
وی افزود: این شخصیت به شهادت همکارانش، انسانی پاک، مومن، باوقار مخلص و خدوم به کشور هست و خواهد بود. او یک معلم اخلاق برای دانشجویان است و امیدواریم خداوند هرچه زودتر وسیله آزادی این دانشمند را فراهم‌کند.
فلاح ربیع ادامه داد: دولت استکباری آمریکا ادعای حقوق بشری دارد ولی امروز می بینیم جنایت ها می کند و ابایی از آن ندارد و باید تاسف خورد که این دولت ارباب جهانی ست که به راحتی جنایت میکند.
وی با بیان اینکه امریکا باید پاسخگوی ضایعه فوت مادر دکتر سلیمانی باشد، گفت: مادر ایشان از زمانی که خبر بازداشت را شنید به کما رفت و چند ماه بعد متاسفانه فوت کردند.
مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه افزود: نظر دولت و وزارت خارجه این نیست که در این زمینه آشکارا اقدامی صورت بگیرد چرا که معتقدند، ممکن است به ضرر به آقای دکتر باشد و آزادی ایشان به تعویق بیفتد.
وی با تاکید بر اینکه تفاصای دانشگاهیان این است که نباید این سکوت را بیشتر از این ادامه داد، تصریح کرد: دستگاه قضایی و وزارت خارجه باید برخورد فعالانه تری به این موضوع داشته باشند و به محافل بین المللی شکایت شود.
فلاح ربیع افزود: البته ما معذورات دولت و وزارت خارجه را می دانیم ولی باید بگوییم که اقدامات تاکنون کافی نبوده است. امیدواریم با هجمه تبلیغاتی و کار قضایی، موجبات آزادی ایشان فراهم شود.

27 شهریور 1398 / تعداد نمایش : 732