حوزه ریاست


 
هیات رئیسه

ریاست دانشکده

دکتر مهدی رزاقی کاشانی

دکتر سمیره هاشمی نجف آبادی

سرپرست معاونت پژوهشی

دکتر سمیره هاشمی نجف آبادی


bullet پیام رئیس دانشکده

به نمایندگی از کلیه همکاران دانشکده مهندسی شیمی ورود شما را به وب سایت دانشکده مهندسی شیمی، دانشگاه تربیت مدرس خوش آمد می‌گویم. این دانشکده نقاط قوتی دارد که به آنها افتخار می کند شامل: کادر علمی و اجرائی قوی، سطح آموزشی بالا، امکانات و پروژه‌های پژوهشی منحصر به فرد در ایران و قابل رقابت با دانشگاه‌های دنیا، و دانشجویان با رتبه بالا که برای ارتقاء سطح علمی-فرهنگی-اجتماعی دانشکده فعالیت می‌نمایند.
موفقیت دانشجو در زندگی حرفه‌ای و شخصی در سرلوحه اهداف این دانشکده است. ما مجموعه‌ای قوی از دوره‌های آموزشی/پژوهشی در رشته‌های مهندسی شیمی (مهندسی فرآیندها، بیوتکنولوژی و زیست پزشکی) ، مهندسی پلیمر و پلیمریزاسیون، و مهندسی نفت توسط کادری مجرب از اعضاء هیات علمی ارائه می‌دهیم که بتواند دانشجویان را در رسیدن به اهداف بلندشان یاری رساند. با تمرکز برفضای دانشجو محور، کلیه همکاران دانشکده در تلاش برای ایجاد موقعیت‌ها برای آموزش و پژوهش دانشجویان می‌کوشند تا ایشان را به دانش و مهارت‌های لازم برای زندگی شخصی و حرفه‌ای آینده آماده سازند.
این دانشکده در زمینه فرآیندهای هیدروکربوری و بیوتکنولوژی کاربردی قطب علمی کشور شناخته می‌شود ضمن اینکه توان علمی گرایش های مهندسی پلیمر و پلیمریزاسیون و مهندسی نفت در بالاترین سطح کشور قرار دارد. این دانشکده مجهز به آزمایشگاه هایی با توانایی تحقیقاتی بالا می‌باشد که رشد خود را مرهون فعالیت‌های اساتید برجسته و دانشجویان برتر از زمان تاسیس (1366) می‌داند. دانشکده مهندسی شیمی خود را به بهبود روش‌ها و بهینه‌سازی عملکرد متعهد می‌داند و همگام با برنامه‌های طرح تحول دانشگاه قدم برمی‌دارد. در این میان، اولویت اول من به عنوان رئیس دانشکده، تمرکز بر آن چیزهایی است که بهترین‌ها را از نظر علمی، اجتماعی، و فرهنگی برای دانشجویان به ارمغان می‌آورد. تشویق دانشجویان به کنجکاوی و جستجوگری، برقراری ارتباطات سالم و سازنده بین دانشجویان و اساتید، و ایجاد فرهنگ تعامل، تحمل و رعایت حقوق دیگران از نکات کلیدی سیاست‌های فعلی دانشکده است.
در نهایت، به همراه هیات رئیسه، اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشکده مهندسی شیمی، این افتخار را دارم که شما را برای ورود به جامعه علمی این دانشکده دعوت نموده و در کسب علوم مهندسی شیمی در سطوح عالی و بین المللی تشویق نمایم. ضمن خوش آمد گویی مجدد بازدید کنندگان به وب سایت دانشکده مهندسی شیمی، شما را به جستجو و بررسی جزئیات و مزایای این دانشکده دعوت می‌نمایم.


مدیران گروه ها

دکتر مهدی عبداللهی

دکتر مهدی عبداللهی
گروه فرآیندهای پلیمراسیون

دکتر آرزو جعفری

دکتر آرزو جعفری
گروه مهندسی نفت-مخازن هیدروکربوری

دکتر سیدعباس شجاع الساداتی

دکتر سیدعباس شجاع الساداتی
گروه مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی

دکتر احمدرضا بهرامیان

دکتر احمدرضا بهرامیان
گروه مهندسی پلیمر

سید عباس شجاع الساداتی

سید عباس شجاع الساداتی
گروه مهندسی شیمی - زیست پزشکی


bulletشورای ارزیابی و بهینه‌سازی

شورای ارزیابی و بهینه­‌سازی دانشکده مهندسی شیمی کار خود را بطور مستقل از سال 1390 آغاز کرد. از وظايف اصلي اين شورا جمع‌آوری و ارزيابی اطلاعات، تحليل و ارائه راهكارهای بهبود و گزارش آن به مسؤولين دانشكده (رئيس، معاونين، مديران گروه‌­ها) به منظور سياست‌گذاری، برنامه­‌ريزی و اجرای صحيح فعاليت­‌های دانشكده می‌باشد. نمودار ذیل وظایف این شورا و تفکیک آن از وظایف دانشکده را نشان می‌­دهد.

وظایف دانشکده

 1. سیاست‌گذاری توسط ریاست دانشکده و تصویب آن در مجمع دانشکده
 2. تعیین شاخص‌های مورد مطالعه و اولویت آنها
 3. برنامه‌ریزی و اجرا در گروه‌ها و واحدهای مربوطه
 4. گزارش عملکرد سالانه به شورا

وظایف شورا

 1. ارزیابی و تحلیل عملکرد واحدها و مقایسه وضعیت موجود با دانشگاه‌های مرجع و مطرح دنیا
 2. ارائه راهکارهایی برای بهبود عملکرد وضعیت موجود و نحوه اجرای آن در واحدهای مربوطه
 3. گزارش به ریاست برای تعالی سیاست‌ها و برنامه‌ها

bulletشورای ایمنی

ایمنی به صورت حفاظت انسان و ارتقاء کارآیی او و پیشگیری از صدمه دیدن انسان تعریف می‌شود. از این‌ رو آزمایشگاه‌ها به عنوان یکی از مهمترین اماکن در مراکز پژوهشی، به دلیل تنوع بسیار زیاد تحقیقات، کاربرد وسیع مواد شیمیایی و تجهیزات در معرض استرس و مخاطرات متفاوتی قرار می‌گیرند. بنابراین حفظ ایمنی کارکنان و پژوهشگران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. هدف از اجرای مقررات ایمنی و دستورالعمل‌های مربوطه، فراهم آوردن محیط سالم است به نحوی که پژوهشگران بدون دغدغه خاطر و نگرانی به انجام تحقیقات مورد نظر بپردازند. باتوجه به اهمیت موضوع ایمنی، دانشگاه تربیت مدرس درجهت ارتقاء سطح ایمنی ،بهداشت و محیط‌ زیست در آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و تحقیقات میدانی خود به تشکیل کمیته‌‌های ایمنی، بهداشت و محیط زیست در سطح دانشگاه و دانشکده‌ها با هدف پيشگيري و به حداقل رساندن عوامل حادثه ساز و آثار سوء زيست محيطی اقدام نموده است.

اعضای کمیته ایمنی، بهداشت و محیط زیست دانشکده مهندسی شیمی:

 • دکتر مهدی رزاقی کاشانی
 • دکتر سیدمرتضی ضمیر
 • آقای مهندس جعفر گودرزی
 • خانم فاطمه تیموری
 • خانم خلیل‌پور