متن کامل خبر


 
گرامیداشت مقام کارگر و معلم در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز سه شنبه مورخ 97/02/11جشن چندمنظوره نیمه شعبان در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز سه شنبه مورخ 97/02/11 جشن چندمنظوره نیمه شعبان در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

در این جشن که همزمان با اعیاد خجسته شعبانیه به مناسبت های مختلف در روز جهانی کارگر و در آستانه ی فرارسیدن ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت حجت بن الحسن عسکری (عج) و همچنین دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت معلم شهید، استاد مرتضی مطهری و روز معلم، به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده برگزار شد، پس از قرائت آیاتی از کلام ا... مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، آقای دکتر علی اصغر طالبی؛ رئیس دانشکده؛ طی سخنانی اظهار داشت: اعیاد فرخنده شعبانیه میلاد با سعادت منجی عالم بشریت (عج) را خدمت اساتید ارجمند و کارکنان شریف دانشکده تبریک و تهنیت عرض می­کنم و امیدواریم با ظهور آن حضرت چهره حقیقی عدالت، سعادت و خوشبختی در زندگی بشر نمایان شود و از خداوند متعال درخواست می­کنیم که به ما توفیق درک ظهور آن حضرت را عنایت کند و ما را از یارانش قرار بدهد.

     امروز مصادف است با روز جهانی کارگر و بنده این روز را خدمت کارگران شریف دانشکده تبریک و تهنیت عرض می­کنم و از زحمات این برادران و خواهران عزیز صمیمانه سپاسگزارم.

     شادابی و طراوت دانشکده و بسیاری از فعالیت­های آموزشی، پژوهشی و اداری دانشکده مدیون تلاش مجدانه و صادقانه این قشر زحمت­کش است. کار جوهر انسان و یکی از مهمترین عوامل عزت و سربلندی فردی و اجتماعی است. به همین دلیل در جوامع پیشرفته تعهد و وجدان کاری از جوامع عقب مانده و توسعه نیافته بیشتر است.

آقای دکتر طالبی در ادامه افزود: امروز یکی از بزرگترین معضلات کشور که دارای تبعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است مسأله بیکاری است و هر چه میزان بیکاری در جامعه بیشتر باشد فساد و ناهنجاری­های فرهنگی هم در جامعه بیشتر خواهد بود. در حالیکه ظرفیت­ها و پتانسیل­های کشور ما هم بسیار گسترده است یکی از راه­های اساسی و مهم کنترل بیکاری حمایت از کالای ایرانی است و هر چه این حمایت بیشتر باشد اشتغال رونق بیشتری پیدا خواهد کرد.

رئیس دانشکده کشاورزی در بخش دیگر سخنانش گفت: دومین مناسبت روز معلم و استاد است. چهارشنبه 12 اردیبهشت مصادف است با روز معلم و استاد که به دلیل شهادت معلم شهید انقلاب آیت­ا... مرتضی مطهری به این نام نامیده شده است. برای معلمین و اساتید چه افتخاری بالاتر از اینکه پیامبر عظیم­الشأن اسلام فرمودندانما بعثت معلما «من معلم برانگیخته شدم». معلمی که فرمود انی بعثت لا تحم مکارم الاخلاق "من برانگیخته شدم که مکارم اخلاق را کامل کنم". برای بسیاری از ما که نسل انقلاب هستیم بعد از حضرت امام (ره) ؛که درود خدا و پیامبران و اولیا بر او باد؛ معلم شهید مرتضی مطهری در شکل­گیری شخصیت نسل ما بسیار تأثیرگذار بود. بنده ضمن اینکه روز معلم را خدمت شما اساتید فرهیخته، برجسته، دانشمند، مؤمن و متدین دانشکده کشاورزی تبریک و تهنیت عرض می­کنم به این نکته تأکید می­کنم که خداوند متعال را باید هزاران بار شکرگزار باشیم که در مشیت و سرنوشت ما معلم بودن را قرار داد و از خداوند متعال بخواهیم از عهده وظیفه بسیار خطیر معلمی بر بیاییم.

    معلم و استاد بیشتر از پدر و مادر و خانواده در شکل­گیری شخصیت نسل جوان مؤثر است. یکی از مسئولیت­های بزرگ معلمی تعامل منطقی، اخلاقی و تأثیرگذار با نسل جوان امروزی است که بسیار حائز اهمیت است. باید با نسل جوان بسیار مشفقانه و مشوقانه تعامل کرده که اثر تربیتی این نوع تعامل بسیار بیشتر از روش­های دستوری و امر و نهی است.

    باید به نسل جوان گفت اگر انسان دلبسته مسیر خطا شد سرانجامی جز گمراهی و تباهی ندارد، ولی اگر انسان شیفته ارزش­های انسانی، فضایل اخلاقی و ارزش­های دینی شد هرگز خطا و اشتباه، او را از مسیر درست منحرف نخواهد کرد و خداوند متعال بخشنده و مهربان ستارالعیوب است.

آقای دکتر طالبی در پایان سخنانش یاد اساتید درگذشته دانشکده کشاورزی آقایان دکتر موسی­ نژاد و دکتر امیدبیگی را گرامی داشت و ضمن طلب مغفرت الهی برای ایشان، برای اساتید بازنشسته دانشکده طول عمر با عزت و سلامتی و بهروزی آرزو نمود.

گفتنی است که سخنرانی حجت الاسلام والمسلین دلنواز، نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده، و حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی، مهمان مدعو از شهر قم، اجرای سرود توسط گروه رویش امید کارکنان دانشکده، پذیرایی، اهدای شاخه های گل به اساتید و کارگران دانشکده از دیگر برنامه های این جشن بود.

23 اردیبهشت 1397 / تعداد نمایش : 271