متن کامل خبر


 
سخنرانی دکتر حجت الاسلام و المسلمين حمید روحانی محقق و مورخ انقلاب در مسجد دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم سخنرانی حجت الاسلام و المسلمين دكتر سيد حميد روحاني، محقق و مورخ انقلاب، پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم سخنرانی حجت الاسلام و المسلمين دكتر سيد حميد روحاني، محقق و مورخ انقلاب، پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

حجت الاسلام المسلمین روحاني در ابتدای سخنان خود ضمن ارائه تحليلي تاريخي از وقايع انقلاب اسلامي با بيان اينكه "بخشی از تاریخ اسلام،همواره گرفتار و دچار حضور نااهلان است" اظهار داشتند: اگر اسلام به درستي اجرا شود، نظام امپرياليستي نابود خواهد شد. آمريكا نیز اگر روزي با نظام مقدس جمهوري اسلامي سازش كند، در واقع انتحار كرده؛ چرا كه اسلام و اجراي آن براي استكبار جهاني بسيار مهلك خواهد بود.

ايشان با اشاره به اينكه انقلاب اسلامی ایران نیز از زمان پيروزي، گرفتار نااهلان شده و دشمنان داخلي و بيروني متعدد، مانع اجراي كامل آرمان هاي اسلام و امام خمینی(ره) شدند، نااهلان را به چند دسته تقسيم كردند: گروه اول غربگرايان‌اند كه اعتقاد دارند بدون وابستگي به غرب نمي توانيم به جايي برسيم. اينان اهل مطرح كردن شعارهاي غرب پسند بوده و حتي در مبارزات شان! نیز به همین منوال بودند. بر خلاف اين گروه، حضرت امام خميني(ره) اتكاي شان نه به اين قدرت هاي ظاهري و پوشالي، بلكه پس از خداي متعال متكي به امت بودند.

پژوهشگر نام آشنای تاریخ انقلاب اسلامی از منافقان به عنوان گروه دوم نام بردند كه در حرف و ظاهر پيرو ولايت فقيه اند اما در عمل و باطن طرفدار غرب و تفكر غربي هستند. وی افرادی نظیر قطب زاده و بني صدر را نمونه هايي از اين گروه دانستند.

ایشان افزودند: گروه سوم سازش كاران هستند كه به خاطر رفاه طلبي خود سعي در دور زدن امام(ره) داشتند. آنها حتي پيشنهاد حذف شعار "مرگ بر آمريكا" را مطرح كردند. گروه چهارم هم نفوذي‌ها هستند كه تاريخ بالاخره پرده از چهره شان برخواهد داشت.

دکتر حمید روحانی اظهار داشتند: متاسفانه برخي از افرادي كه امروز در كشور مسئوليت دارند و دم از امام و رهبري نیز مي زنند، خود بزرگترين ضربه زننده به كشور و انقلاب اسلامي هستند.

ايشان در پایان خاطرنشان ساختند: رشد و تعالي كشور فقط در گرو تفكر انقلابي است و منشأ خدمات به مردم، حزب اللهي ها بوده اند و روحيه اشرافي گري و سازش كاري مانع پیشرفت کشور است.

لازم به ذکر است که در پایان سخنرانی ایشان، دانشگاهیان به طرح سوالات خود پرداختند.

کانال نهاد رهبری دانشگاه

کانال دکتر فلاح رفیع

17 بهمن 1396 / تعداد نمایش : 750