متن کامل خبر


 
جشن ازدواج زوج های جوان دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه با حضور زوج های جوان، همزمان با ایام‌الله دهه فجر برگزار شد.

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه با حضور زوج های جوان، همزمان با ایام‌الله دهه فجر برگزار شد.

در ابتدای مراسم پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی فلاح رفیع، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم و آرزوی خوشبختی برای زوج های دانشجو، با اشاره به پیوند مقدس ازدواج به مزدوجین دانشجو، توصیه نمودند: این پیوند را به درختی ریشه‌دار با ریشه‌ و بنیان‌های مستحکم تبدیل کنید تا هیچ باد و طوفانی نتواند آن را متزلزل سازد، ایشان سپس به پاره‌ای از راه‌های استحکام بخشی به این پیوند مقدس اشاره کردند و افزودند: باورمندی و توکل به خداوند، توسل به اولیاء الهی، شناخت‌ بنیان‌های روانی یکدیگر و تنظیم رفتارها بر اساس این شناخت می‌تواند به هرچه ریشه‌دار شدن این پیوند مقدس کمک کند. ایشان در پایان با آرزوی خوشبختی برای مزدوجین دانشجو اظهار امیدواری نمودند تا حاصل این پیوندهای مقدس، فرزندان صالح و سالم باشد.

                        

                        

در ادامه دکتر احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس نیز،با تبریک این مرحله سرنوشت ساز از زندگی خاطرنشان ساختند: ازدواج در دوران دانشجویی جسارتی ستودنی می‌طلبد که شما با انجام این امر مقدس ثابت نمودید که از این جسارت و شجاعت برخوردارید. از سوی دیگر ازدواج در دوران دانشجویی انسان را از تک‌بعدی بودن خارج می‌کند و به تجارب مدیریتی آدمی می‌افزاید.

در ادامه ی جشن، دکتر حمید حبشی مشاور نام آشنای امور خانواده و جوانان، مطالب و نکات خود در زمینه مدیریت روابط زوجین را به صورت کارگاه آموزشی مطرح کرد که با استقبال بسیار زوج های جوان دانشجو مواجه گردید.

لازم به ذکر است که از برنامه های جانبی این جشن می توان به اجرای برنامه تواشیح توسط گروه بین الملی نجم‌الهدی و پخش کلیپ های مناسبتی، ارائه بسته های فرهنگی و همچنین هدیه ویژه  مراسم اشاره نمود.

                        

                        

                        

در پایان برنامه نیز زوج های دانشجو با گل های اهدایی از سوی دفتر نهاد، جهت ادای احترام و همچنین اقامه نماز ظهر و عصر به سوی مقبره شهدای گمنام و مسجد دانشگاه روانه شدند.

برنامه بعد از ظهر این روز اختصاص به دانشجویان مجرد داشت. دکتر حبشی در این کارگاه با طرح موضوع معیارهای انتخاب همسر به بیان اصول و مراحل ازدواج پرداختند.

گفتنی است این برنامه با حضور پرشور دانشجویان مجرد و سوال و جواب از مشاور و کارشناس برنامه همراه بود.

19 بهمن 1395 / تعداد نمایش : 1072