مدیریت فناوری اطلاعات


 

ورود شما را به سایت گروه مدیریت فناوری اطلاعات جایی که دستاوردهای مدیریت دانش و فناوری با استفاده از فرصت‌های آموزشی و پژوهشی در سایه اخلاق ترویج می‌شود، خیرمقدم عرض می‌نماییم.
اولین گروه مدیریت فناوری اطلاعات در کشور در سال 1382 در دانشگاه تربیت مدرس ایجاد گردید و همچنین در سال 1387 نیز برای اولین بار در کشور، رشته سیاست‌گذاری علم و فناوری در این گروه آغاز به کار نموده است. دوره دکتری مدیریت فناوری اطلاعات با گرایش هوشمندی کسب‌وکار از مهرماه 1391 در این راه‌اندازی شده است.
گروه مدیریت فناوری اطلاعات در مقطع دکتری (رشته‌های مدیریت فناوری اطلاعات و سیاست‌گذاری علم و فناوری) و کارشناسی ارشد (چهار گرایش رشته مدیریت فناوری اطلاعات) فعال است
هدف گروه تربیت نیروی انسانی متخصص درزمینهٔ مدیریت دانش و فناوری برای دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی خصوصی و دولتی کشور و همچنین انجام پژوهش‌های علمی و کاربردی در حوزه مدیرت دانش، فناوری اطلاعات و سیاست‌گذاری علم و فناوری است.
برنامه‌های گروه به‌منظور حفظ جایگاه برتر خود در کشور و بهبود مداوم در سطح جهانی عبارت‌اند از جذب هیئت‌علمی متخصص و متعهد، تشویق اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان برای پژوهش و انتشار مقاله در نشریات و کنفرانس‌های معتبر داخلی و بین‌المللی، عضویت در انجمن‌های علمی، همکاری با سایر گروه‌های دانشگاه و همکاری با سایر دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج کشور.
گروه از توانمندی برگزاری گرایش‌های مرتبط چون مدیریت فناوری، مدیریت دانش، دولت الکترونیکی، اقتصاددانشی، مدیریت سیستم‌های هوشمند برخوردار است. با توجه به این امر تأسیس این رشته‌ها از برنامه‌های بلندمدت گروه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. گروه مدیریت فناوری به دلیل داشتن زمینه‌های مشترک، دارای همکاری‌ها و تبادلات آموزشی و پژوهشی با سایر گروه‌های دانشگاه نظیر رشته‌های مدیریت (کلیه گرایش‌ها)، اقتصاد، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری اطلاعات، فلسفه، جامعه‌شناسی، حقوق و ... است. از ویژگی‌های بارز گروه مدیریت فناوری اطلاعات، پویایی در محتوای آموزش ارائه شده است. در این راستا علاوه بر ایجاد دروس یا گرایش‌های جدید، در سرفصل‌ها و محتوای دروس نیز بازنگری مداوم صورت می‌گیرد.
گروه آمادگی توسعه همکاری‌های بین‌المللی و برگزاری دوره‌های مشترک با سایر دانشگاه‌ها و مجامع علمی داخلی و خارجی را دارا است. در حال حاضر به شیوه روزانه، شبانه و نیمه‌حضوری در گروه مدیریت فناوری اطلاعات اقدام به جذب دانشجو می‌شود و دوره مدیریت فناوری اطلاعات به‌صورت مجاز در دست تهیه است.
از برنامه‌های گروه در آینده نزدیک راه‌اندازی دوره‌های دکتری به ترتیب رشته مدیریت تکنولوژی و مدیریت آموزش عالی است. در گروه مدیریت فناوری اطلاعات آمادگی لازم برای جذب دانشجویان خارجی در مقاطع گوناگون موجود است. این دوره‌ها می‌تواند در داخل کشور و یا در شعب دانشگاه در سایر کشورها انجام شود.